REKLAMA

Starszy mężczyzna oszukany metodą "na policjanta". Stracił ponad 630 tys. zł

2021-10-14 10:41
publikacja
2021-10-14 10:41
Starszy mężczyzna oszukany metodą "na policjanta". Stracił ponad 630 tys. zł
Starszy mężczyzna oszukany metodą "na policjanta". Stracił ponad 630 tys. zł
fot. fizkes / / Shutterstock

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. policjanta. Kilka dni temu w wyniku takiego oszustwa starszy mężczyzna stracił ponad 630 tysięcy złotych - poinformował PAP rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Dodał, że sprawców szuka policja.

"Policjanci z Ochoty po raz kolejny przestrzegają mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. +policjanta+. Przestępcy są często zatrzymywani właśnie dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane" - podkreślił w rozmowie z PAP podkom. Karol Cebula.

Wskazał, że kilka dni temu na numer stacjonarny starszego mężczyzny zatelefonował oszust, który podawał się za funkcjonariusza. "Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że przekonał seniora do przekazania oszczędności swojego życia. Pokrzywdzony w wyniku oszustwa stracił ponad 630 tysięcy złotych" - powiedział.

Zaznaczył, że aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania i ukarania sprawców tych przestępstw. "Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie dzielnicy nie doszło do innych prób oszustw tą metodą" - przekazał.

"Dlatego też prosimy o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób – nr tel. 112, 997, (47) 723-93-50, (47) 723-93-51" - zaapelował.

Przypomniał też, że policjant nigdy nie telefonuje z informacją o prowadzonej akcji oraz funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

"Oddzwońmy do osoby, za którą podaje się telefonujący (syn, wnuczek) lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić tożsamość potrzebującego" - dodał. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
marxs
620 tys. zł? hehe to musiał być na pewno PISiak bo tylko oni opływaja w dostatki w takim razie mi go w ogóle nie szkoda
jko55
obstawiam ze to było tak: oszust zadzwonił jako policjant że w bloku/kamienicy jest pożar albo podłożona bomba co stanowi ogromne zagrożenie wiec jesli szanowny emeryt ma cos cennego to policja może mu pomóc sie tym zaopiekować. Jeśli to sugestywnie sie przedstawi i zaliczyło sie ze 2 lata szkoły aktorskiej to niejeden obstawiam ze to było tak: oszust zadzwonił jako policjant że w bloku/kamienicy jest pożar albo podłożona bomba co stanowi ogromne zagrożenie wiec jesli szanowny emeryt ma cos cennego to policja może mu pomóc sie tym zaopiekować. Jeśli to sugestywnie sie przedstawi i zaliczyło sie ze 2 lata szkoły aktorskiej to niejeden uwierzy. W zasadzie to może dziś zadzwonie do ciotki zeby sprawdzić czy sie nabierze - tylko ona nie ma kasy :(
samsza
Spokojnie, biedakowi przysługuje 13-ta i 14-ta emerytura, od bogatych pracujących... i dopłata do samochodu elektrycznego...
loool
Ja jaka to roznica czy starszego Pana okranie złodziej czy rząd inflacją? I tak te 600 tys muszy by zjadly.
tomana11
Mają swojego ziomka pracującego w banku który daje cynk o starszych osobach ktore mają oszczędności więc zacząłbym od tego w ktorym banku było konto i kto tam pracuje ewetualnie kto w ostatnich 12 miesiacach sprawdzał stan konta seniora.
jangcy
Ten trop jest tak oczywisty że policja musi to sprawdzić.
Przestepcy umarliby z głodu gdyby pozostawili zwykłej statystyce wybór potencjalnych ofiar swoich działań.
potiomkin
Nie zgodzę się, że funkcjonariusze nigdy nie telefonują, nie proszą o zostawienie pieniędzy itp. Gdyby funkcjonariusze nie brali, to problem "na policjanta" nie istniałby w społeczeństwie.
peluquero
to wina wysokich podatków, młodzi ludzie muszą zapierniczać żeby zarobić, kosztem kontaktu z rodziną, w tym z seniorami, Ci z kolei osamotnieni czekają na to by pomóc i zapominają o ostrzeżeniach 90% daje się nabrać

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki