Stare taśmy, nowe fakty ws. afery KNF

"Dziennik Gazeta Prawna" w poniedziałkowym wydaniu publikuje fragment nagranej rozmowy z 28 marca br. pomiędzy właścicielem Getin Noble Bank Leszkiem Czarneckim, a byłym już szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim.

(FORUM)

W niepublikowanych wcześniej nagraniach z marcowego spotkania Chrzanowskiego i Czarneckiego omawiany jest m.in. wątek nacisków na audytora sprawozdania Getin Noble Banku za 2017 r. - podkreśla "DGP".

"+Sokal (szef Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - red.) go zje+ tak Leszek Czarnecki i Marek Chrzanowski mówią o biegłym rewidencie Arkadiuszu Krasowskim z EY, który badał sprawozdanie finansowe Getin Noble Banku za 2017 r." - cytuje "DGP" fragment nagranej rozmowy z 28 marca tego roku.

"Leszek Czarnecki informuje szefa nadzoru, że według słów audytora +jemu personalnie pan Sokal groził wiele razy, on nie wie, co ma zrobić+. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy on jest dalej niezależnym rewidentem - mówi miliarder" - czytamy.

Jak zaznacza "DGP", "z kontekstu nagranej rozmowy wynika, że prezes BFG rozmawiał z Krasowskim na posiedzeniu KNF. "Zdzisław Sokal jest w Komisji przedstawicielem prezydenta. EY twierdzi, że audytor pracował zgodnie z przepisami. Wydając raporty z badania sprawozdania finansowego GNB, nie stwierdziliśmy faktów ani okoliczności, które wpływałyby na brak niezależności - informuje biuro prasowe firmy" - podkreśla dziennik.

Na portalu dziennik.pl, gdzie mają zostać zamieszczone nieznane fragmenty marcowego nagrania, podano również, że Czarnecki mówi na nim, że "nacisk (ze strony Zbigniewa Sokala - PAP) dotyczy zawiązania wyższych rezerw w banku". "Czarnecki prosi, aby Chrzanowski spotkał się z audytorem, +bo on nam zawału dostanie+" - czytamy na portalu.(PAP)

par/ mkr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mapli

i codziennie nowe fakty, tylko po co w kółko gadać o tym samym bez żadnych wniosków? bicie piany przeze media. a getin ma się dobrze jak widać.

! Odpowiedz
4 9 wujeksasza

Mafia urzędników i rządowych kacyków ma się dobrze. Prawie jak ww PRL chcą wykorzystać przepisy by okradać ludzi i wymuszać łapówki. Bolszewizm w czystej postaci

! Odpowiedz
18 18 piterro1980

Jak na razie to same fragmenty, konteksty ,podteksty i pomówienia. Faktów zero. Widać że sprawa śmierdzi na kilometr i trudno powiedzieć czy to afera w okół KNF czy bardziej w okół banków Czarneckiego. Ciekawy moment wybrał sobie Szef Idea Banku i GetinNoble żeby się wybielić z syfu GetBack. Czekamy na fakty a nie na kolejne ,,fragmenty rozmów.''

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 jes

Ile płacą w pisie za takie wpisy?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil