REKLAMA
DZIEŃ UE

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku w związku z zagrożeniem burzą śnieżną

2023-03-14 02:22
publikacja
2023-03-14 02:22

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosiła w poniedziałek stan wyjątkowy ze względu na przewidywane już w nocy śnieżyce, ulewy i wichury. Rezultatem mogą być powalone drzewa i zerwane linie energetyczne.

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku w związku z zagrożeniem burzą śnieżną
Stan wyjątkowy w Nowym Jorku w związku z zagrożeniem burzą śnieżną
fot. James Andrews1 / / Shutterstock

Zgodnie z prognozami największe opady śniegu mogą wystąpić w Dolinie Hudson. Mieszkańców dzielnicy miasta Nowy Jork, Bronx, ostrzeżono natomiast przed powodzią.

Hochul, której rodzinne miasto Buffalo, w stanie Nowy Jork, zniszczyła pod koniec minionego roku najbardziej tam śmiercionośna burza śnieżna od dekad, a w rejonie zginęło co najmniej 47 osób, postawiła w stan pogotowia Gwardię Narodową.

Opady ciężkiego śniegu, od 50 do 90 cm, w połączeniu z silnym wiatrem mogą spowodować zerwanie linii energetycznych, łamanie gałęzi i powalenie drzew. W niektórych miejscach spadną ulewne deszcze. W całym regionie przez kilka dni będą utrudnione dojazdy do pracy.

Według NBC najgorszej pogody należy oczekiwać we wtorek. Zależnie od lokalizacji i temperatury, stan Nowy Jork nawiedzą albo śnieżyce, albo też intensywne opady deszczu. Wiatry sięgać mogą do 65 km/godz.

Zakłady energetyczne Con Edison przestrzegają przed potencjalnymi przerwami w dostawach prądu. Możliwe jest także zamykanie niektórych szkół.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki