REKLAMA

Sprzedaż gry "Green Hell" spółki Creepy Jar przekroczyła 100 tys. kopii

2018-10-18 13:14
publikacja
2018-10-18 13:14

Gra "Green Hell", której producentem jest Creepy Jar, sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy - podali przedstawiciele spółki. Creepy Jar podtrzymuje, że w ciągu 12 miesięcy od premiery sprzeda 300 tys. kopii gry.

fot. / / Creepy Jar

"W ostatnich dniach sprzedaż gry przekroczyła 100 tys. kopii. Naszym celem na pierwsze dwanaście miesięcy od premiery było 300 tys. egzemplarzy i ten cel podtrzymujemy" - powiedział prezes Krzysztof Kwiatek podczas czwartkowej konferencji.

Dodał, że najwyższą sprzedaż gra notuje w Stanach Zjednoczonych, Chinach (ponad 10 proc. łącznej sprzedaży) oraz w Niemczech.

10 października spółka podawała, że przy sprzedaży na poziomie 93 tys. kopii zwróciły się koszty produkcji i marketingu gry "Green Hell", które wyniosły 3,5 mln zł.

Przedstawiciele spółki poinformowali w czwartek, że w lutym lub marcu przyszłego roku ma odbyć się premiera ostatecznej wersji "Green Hell", po tym jak do rozgrywki zostanie dodany m.in. rozbudowany tryb fabularny. Po premierze cena gry ma wynosić 29,99 USD - obecnie "Green Hell" sprzedawany jest na platformie Steam w tzw. modelu wczesnego dostępu po 19,99 USD.

Creepy Jar chce stworzyć wersję gry na konsole (Xbox, PlayStation), ale nie ustalił jeszcze, kiedy mogłoby do tego dojść. W połowie przyszłego roku gra w wersji na komputery PC ma zostać rozszerzona o tryb "współpracy" dla wielu graczy. Dodatek ten, podobnie jak wszystkie inne planowane mniejsze rozszerzenia gry, mają być darmowe.

Studio na przełomie roku chce zacząć tworzyć koncepcję kolejnej gry. Obecnie cały zespół studia - łącznie około 20 pracowników - pracuje wyłącznie nad rozbudowywaniem "Green Hell".

Creepy Jar od sierpnia 2018 roku jest notowane na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki