REKLAMA

Spotify pozwane na 150 mln dolarów

2015-12-30 08:53
publikacja
2015-12-30 08:53

Jeden z największych serwisów udostępniających muzykę został pozwany przez artystę, który nie otrzymał od firmy wypłat z tytułu praw autorskich, choć jego utwory dostępne są w serwisie. W pozwie domaga się rekompensaty wynoszącej 150 milionów dolarów amerykańskich.

/ fot. REUTERS/Christian Hartmann / FORUM

Muzyk zespołu Cracker twierdzi, że Spotify z premedytacją udostępnia jego muzykę nielegalnie za pośrednictwem swojego serwisu. Według amerykańskiego prawa, za każde tego typu naruszenie na firmę może zostać dodatkowo nałożona kara finansowa od 750 do 150 000 dolarów – donosi serwis CNN Money.

Spotify przyznaje, że choć wypłaca pieniądze wszystkim, czasami informacje dotyczące właściciela praw autorskich są niekompletne, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Niepełna informacja uniemożliwia wtedy jednoznaczne określenie osoby, na konto której mają trafić tantiemy.

Prawnik artysty uważa jednak, że taka praktyka jest naruszeniem prawa autorskiego i celowym unikaniem uregulowania honorarium. Spotify spłaci należności, ale pozywający nie ma zamiaru rezygnować z rozprawy i walki o zadośćuczynienie.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Quba
Niech go wywalą z serwisu-pewnie zarobi więcej bałwan.
Kto to słucha jakiś Cracker??
Wara od Spotifa !!!
~cozad
Niech pozwie tez YouTuba jak szaleć to szaleć
co za d...!
~Deptak
... to 150 milionów, czy 150 tysięcy - jak wynika z przedziału podanego niżej ?
"za każde tego typu naruszenie firma może zostać ukarana grzywną od 750 do 150 000 dolarów"
chyba, że to świadomie działanie, żeby chwycić tytułem ;)
~gienio
Grzywna dla firmy, a rekompensata dla artysty to nie to samo.
~lol
"za KAŻDE tego typu naruszenie firma może zostać ukarana grzywną od 750 do 150 000 dolarów" ; a skoro "Muzyk zespołu Cracker twierdzi, że Spotify z PREMEDYTACJĄ udostępnia jego muzykę" - skoro z premedytacją to oznacza, ze nie raz a skoro kwoty podane tyczą się KAŻDEGO naruszenia to kwota 150 milionów "za KAŻDE tego typu naruszenie firma może zostać ukarana grzywną od 750 do 150 000 dolarów" ; a skoro "Muzyk zespołu Cracker twierdzi, że Spotify z PREMEDYTACJĄ udostępnia jego muzykę" - skoro z premedytacją to oznacza, ze nie raz a skoro kwoty podane tyczą się KAŻDEGO naruszenia to kwota 150 milionów daje przynajmniej 1000 przypadków naruszeń. Proste ?
~sdfsdf
pewnie jakiś denny pseudoartysta co kawałki nikt nie chce kupic próbuje za darmo wyłudzić kase
~ohoih
sam pobrał 1000 razy i masz 150 milionów:D
~DeVroo
Skoro udostępniają w serwisie dennych artystów, to są głupkami w tym Spoify i sprawiedliwe jest, żeby drzeć z nich skórę.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki