REKLAMA

Spółka Marvipolu ma list intencyjny na sprzedaż centrum logistyczno-magazynowego

2016-11-16 09:40
publikacja
2016-11-16 09:40

Industrial Center 37, joint venture Grupy Marvipol i Grupy Panattoni, powołane dla zrealizowania dwóch projektów deweloperskich tworzących centrum logistyczno-magazynowe Panattoni Park Warsaw, podpisało list intencyjny z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym ws. sprzedaży Panattoni Park Warsaw - poinformował Marvipol w komunikacie prasowym.

Zgodnie z postanowieniami listu funduszowi udzielono wyłączności negocjacyjnej.

Projekty tworzące kompleks Panattoni Park Warsaw zlokalizowane są na obrzeżach Warszawy, w pobliżu węzła Konotopa łączącego autostradę A2 i obwodnicę stolicy. Kompleks składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. Kompleks został oddany do użytkowania w II kw. 2016 r. Obecnie blisko 82 proc. powierzchni centrum jest wynajętych.

"Chcąc zoptymalizować zwrot na zaangażowanym w projekty tworzące kompleks kapitale zdecydowaliśmy się na sprzedaż kompleksu. Konserwatywnie zakładamy, iż proces ten zakończy się w I połowie 2017 r. Środki uzyskane z planowanej sprzedaży kompleksu, przypadające na Marvipol, zostaną przeznaczone na inwestycje w kolejne projekty magazynowo-logistyczne" - powiedział, cytowany w komunikacie, Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Marvipol, poprzez spółkę zależną Marvipol Estate, posiada 68 proc. udziałów w Industrial Center 37. Pozostała część należy do PG Europe S.a. r.l. z Grupy Panattoni.(PAP)

pif/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki