Spółdzielnie podnoszą czynsze. „Przez drożejący prąd i wyższą płacę minimalną”

Spółdzielnie mieszkaniowe podnoszą czynsze. Wszystko przez drożejący prąd i wyższą pensję minimalną. Wyższe opłaty mogą dotknąć lokatorów nawet 2,5 mln mieszkań spółdzielczych – donosi Wirtualna Polska.

(FORUM)

150 zł miesięcznie więcej

Podwyżki w spółdzielniach mieszkaniowych sięgają przeciętnie 100-150 zł miesięcznie, czyli 25-30 proc. Prezesi spółdzielni podnoszących czynsze tłumaczą, że podwyżki są niezależne od nich, a od sytuacji w gospodarce.

– To m.in. wzrost inflacji o ok. 2,5 proc., ustawowy wzrost najniższego wynagrodzenia o 15,6 proc. z 2250 zł do 2600 zł i prognozowana zmiana cen energii elektrycznej – założono 25 proc. – cytuje pismo wysłane do lokatorów przez jedną ze spółdzielni Wirtualna Polska.

Drożeją także śmieci

Wzrost czynszów to jednak nie jedyne podwyżki, które czekają mieszkańców w 2020 r. W wielu miastach droższy będzie także wywóz śmieci. Mieszkańcy Gdańska zapłacą dwukrotnie wyższą stawkę już w lutym, mieszkańcy Warszawy zapłacą więcej za wywóz śmieci w marcu. Z kolei w Łodzi wyższe opłaty obowiązują już od grudnia 2019 r. Zniesiono tam także niższą stawkę za odbiór odpadów segregowanych.

MKZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
25 13 fred_

Ja bym na miejscu rzadu obnizyl stopy do 0 i wprowadzil zwolnienia podatkowe dla kupujacych 2gie i kolejne mieszkania na inwestycje. Wtedy juz wszyscy mlodzi wyjada za granice i bedzie spokoj. Problem Zusu i emerytur rozwiaze sie sam.

! Odpowiedz
96 63 iluminat

Bardzo dobrze powinny zdrożeć o 100% dalej głosujcie na piSSowskie niedojdy i zachwycajcie się 600 - a to dopiero początek tego cyrku, który nas wszystkich czeka. PRL- bis już mamy ,teraz czas na 2 cyfrową inflację i kredyty z opr. 25 % lub większym a to tylko kwestia czasu. SYF do2.

! Odpowiedz
84 55 mith21

Brawo rząd PiS kolejny sukces.

! Odpowiedz
39 32 degrengolada

powiedzenie - puścić z torbami nabiera literalnej formy

! Odpowiedz
107 57 anty12

Jarek, jedziesz z pensja minimalna na 10k netto. Witaj Wenezuelo. Nieglogo dumni wyborcy PiSu beda sie zabijac o kremke chleba.

! Odpowiedz
102 76 antek10

To jeszcze nie koniec. "Guru" ekonomii obiecał płacę minimalną 4,5 tys zł łahahahahahah

! Odpowiedz
112 89 danny_fizz

Niedlugo bedzie taniej wycierać tyłek banknotami niż papier kupować :)

! Odpowiedz
98 76 jkendy

Nic się nie martwcie, na banknocie 100 000 będzie obrazek Jarosława.

! Odpowiedz
104 102 nostsherlock

A GUS się cieszy, że koszyk inflacyjny nie uwzględnia czynszu, więc można dalej zaniżać inflację

! Odpowiedz
1 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne