REKLAMA

Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji [Sondaż]

2021-09-14 07:28
publikacja
2021-09-14 07:28
Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji [Sondaż]
Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji [Sondaż]
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

W nowym Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań politycznych, a wybory wygrałoby PiS (poparcie 36,4 proc.) - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji, znacznie spadło dla KO, spadło też dla Polski 2050.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Głos na formację Jarosława Kaczyńskiego oddałoby 36,4 proc. ankietowanych. Taki wynik to wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem - informuje Wirtualna Polska.

"Fotel wicelidera utrzymuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,3 proc. wyborców. Oznacza to jednak spadek o 5,3 pkt. proc. względem wyniku z sierpnia. Największa partia opozycyjna wraca tym samym do poziomu poparcia z początku lipca" - głosi komunikat.

"Trzecie miejsce należy do Polski 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. Polaków. Jest to spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem. Poza podium plasuje się Konfederacja, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.). W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.)" - podaje Wp.pl.

Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 11,3 proc. pytanych. Tym samym grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 0,9 pkt. proc. względem sierpniowego badania.

Ponadto Wirtualna Polska informuje, że w hipotetycznych wyborach parlamentarnych "zdecydowanie" wzięłoby udział 41,3 proc. respondentów. Odpowiedź "raczej tak" wskazało 12,4 proc. badanych. Do urn "zdecydowanie" nie poszłoby 25,3 proc. ankietowanych. W wyborach "raczej" nie wzięłoby udziału także 12,1 proc. badanych. Grupa 8,9 proc. osób się waha.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób. (PAP)

pś/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (52)

dodaj komentarz
zosia3005
Jeśli tak to trzeba będzie wyjechać, dopóki jeszcze można . Drugi raz już nie chcę żyć w PRL bis , "nie o taką Polskę walczyliśmy ". Kolejna kadencja PIS to dla mnie strata kilku lat życia . Niech tu sobie zostaną zwolennicy PIS i Konfederacji .... a ja popatrzę z perspektywy jakiegoś weselszego kraju :Jeśli tak to trzeba będzie wyjechać, dopóki jeszcze można . Drugi raz już nie chcę żyć w PRL bis , "nie o taką Polskę walczyliśmy ". Kolejna kadencja PIS to dla mnie strata kilku lat życia . Niech tu sobie zostaną zwolennicy PIS i Konfederacji .... a ja popatrzę z perspektywy jakiegoś weselszego kraju :-) Niech żyje Unia i praca przez Internet !
1984
Nie martw się Zosiu. Znowu wyślecie Szczerbę, Nitrasa lub Jachirę aby troche popajacowali i z pewnoscią opozycji wzrośnie. To niemożliwe aby Polacy byli tak ślepi i nie widzą szerokich horyzontów oraz wybitnej inteligencji w/w posłów i ich kolegów. O odwadze nie wpominam bo posłanka (poprawnie powinno poslica) Jachira Nie martw się Zosiu. Znowu wyślecie Szczerbę, Nitrasa lub Jachirę aby troche popajacowali i z pewnoscią opozycji wzrośnie. To niemożliwe aby Polacy byli tak ślepi i nie widzą szerokich horyzontów oraz wybitnej inteligencji w/w posłów i ich kolegów. O odwadze nie wpominam bo posłanka (poprawnie powinno poslica) Jachira dała muzułmanom wieprzowinę do jedzenia. Niejeden stracił z tego powodu głowę, a ona śmiało serwuje im wieprzowe konserwy i nawet jej ręka przy tym nie drgnęła. Mężna kobieta!

Takie tuzy nie mogą nie wygrać kolejnych wyborów. Może są za mało pokazywane w TV więc ludzie nie wiedzą z jak wielkimi ludźmi mają w sejmie. Nota bene Hołownia powinien wziąć do siebie kolegę z TVN Prokopa. Tak wielkiego człowieka po prostu nie da się nie zauważyć. Zwłaszcza gdyby starał sie stawać blisko Kaczora, kontrast zrobi swoje!
zosia3005 odpowiada 1984
Martwi mnie właśnie to , że krytyka PIS-u od razu wywołuje takie głosy jak twój . Walka z PRL - em była łatwa , każdy wiedział co jest dobre a co złe , zwłaszcza kiedy w TVP pojawił się pan w ciemnych okularach. Dzisiaj w TVP pojawiają się różne dziwne osoby, które mówią rzeczy o jakich się w PRL nie śniło Martwi mnie właśnie to , że krytyka PIS-u od razu wywołuje takie głosy jak twój . Walka z PRL - em była łatwa , każdy wiedział co jest dobre a co złe , zwłaszcza kiedy w TVP pojawił się pan w ciemnych okularach. Dzisiaj w TVP pojawiają się różne dziwne osoby, które mówią rzeczy o jakich się w PRL nie śniło a jednak nie są oceniani jednoznacznie . To bardzo przykre jak nasze społeczeństwo się zmieniło .
henk54
Kryzys na granicy z Białorusią umocnił PiS i Konfederację. Partie te w oczach Polaków wyglądają na poważne, które są gotowe bronić zewnętrznej granicy UE oraz NATO i z dają sobie sprawę z powagi rządzenia państwem. A pozostała opozycja zrobiła z siebie ludzi niepoważnych i oderwanych od rzeczywistości, których Kryzys na granicy z Białorusią umocnił PiS i Konfederację. Partie te w oczach Polaków wyglądają na poważne, które są gotowe bronić zewnętrznej granicy UE oraz NATO i z dają sobie sprawę z powagi rządzenia państwem. A pozostała opozycja zrobiła z siebie ludzi niepoważnych i oderwanych od rzeczywistości, których trzeba trzymać jak najdalej od rządzenia. Którzy byliby niebezpieczni i nieobliczalni u władzy.
henk54
Może ludzie nie znają się zupełnie na gospodarce, ekonomii, polityce zagranicznej itp. Ale tak proste rzeczy widzi i rozumie każdy.
pstrzezek odpowiada henk54
To mówisz że ludzie generalnie nie znają się na gospodarce, ekonomii i na niczym (elektorat PiS) Ale te proste rzeczy jakie widzą w tvp to rozumieją i o to w sumie chodzi, prawda?
wielblad13 odpowiada pstrzezek
generalnie życie jest proste... ludzie jednak potrafią je komplikować i twierdzić że takie jest życie ;) generalnie ja nie widzę żadnych niezależnych mediów... każdy skrobie coś tam dla siebie i ulepia swojego człowieka... kto ciebie ulepił żeś taki ślepy?
henk54 odpowiada pstrzezek
Mówię o tym, dlaczego właśnie im wzrosło poparcie.
grzegorzkubik
Niebawem wskakuje do portfelów emerytów 14-sta emerytura. Jest kasa i wszystko gra.
pstrzezek
Grześ to esencja PiSowskiego elektoratu. Normalnie creme de la creme ;))))

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki