Skandal z pomiarem emisji spalin w samochodach Audi

Samochody marki Audi z silnikami wysokoprężnymi, podobnie jak to było w autach Volkswagena, zostały wyposażone w nielegalne programy komputerowe pozwalające na manipulowanie pomiarem emisji spalin. Informacje te potwierdził w Berlinie minister transportu i infrastruktury cyfrowej Alexander Dobrindt.

(FORUM)

Tym razem oszustwo wykryto w luksusowych markach audi A7 i A8 z silnikami dieslowskimi V6 i V8. Chodzi o modele wyprodukowane w latach 2009-13 - poinformował w Berlinie Alexander Dobrindt. Według ministerstwa infrastruktury, nielegalne oprogramowanie ograniczające neutralizację tlenków azotu w spalinach, zainstalowano w około 24 tysiącach samochodów.

Prezes firmy Matthias Mueller zapewnił, że do 12 czerwca wszystkie samochody z tego okresu zostaną wycofane i zacznie się ich przeprogramowanie. W tej chwili sprawę bada prokuratura.

Dwa lata temu koncern VW, który jest właścicielem marki Audi już raz został przyłapany na manipulowaniu emisją spalin. Afera nazwana w Niemczech "spalinową" kosztowała firmę kilka miliardów euro.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/\Waldemar Maszewski,Berlin/dyd

Źródło: IAR
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 ~Kolo

"I to by było na tyle" w kwestii niemieckiej solidności.

! Odpowiedz
1 7 ~hehe

Po przeprogramowaniu ciekawe ile koni ubędzie w Audi. To już nie będzie ten sam pojazd.

! Odpowiedz
1 3 ~MożePeugeotTeż

No to chyba wtedy zwrócą ci kasę. Jasna zasada nie taki pojazd kupowałem.

! Odpowiedz
1 11 ~andy

"Przewaga dzięki TECHNICE" (reklama Audi). Oszustwo to też jest technika...

! Odpowiedz
8 7 ~bandit

wszyscy niemcy to oszuści i złodzieje. Zależy tylko na ile im się pozwoli. Od dwóch dekad pozwala im się na wszystko. Wyhodowali już następnego hitlera, panoszą się wszędzie, uważają się za lepszych i lepiej wiedzących. Jak ich się nie weźmie znów na łańcuch (trump próbuje) to kolejny raz załatwią europę i pół świata.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~wi

Wszyscy dziadkowie Donalda Trumpa pochodzą z Europy[3][4]. Posiada niemieckie, szkockie i szwedzkie korzenie[5]. W 1885 jego dziadek, Friedrich Drumpf, mając 16 lat, wyemigrował z położonej w południowo-zachodnich Niemczech wsi Kallstadt do Stanów Zjednoczonych. W USA w podaniu do władz migracyjnych swoje nazwisko zapisał w postaci Trumpf (w późniejszych latach zaczął używać zanglicyzowanej formy Trump, zmienił także imię na Frederick)[6][3]. Początkowo pracował w Nowym Jorku jako golibroda, następnie po wybuchu gorączki złota nad Klondike otworzył na północy kraju dwa lokale gastronomiczno-hotelarskie, których klientami byli poszukiwacze złota[6]. W 1901 podczas odwiedzin ojczyzny poślubił poznaną wtedy mieszkankę Bawarii Elizabeth Christ, z którą niedługo później wrócił do Stanów. Jednak kobieta tęskniła za Niemcami i z tego powodu Frederick Trump w 1905 starał się o możliwość ponownego nadania obywatelstwa i osiedlenia się w Bawarii, jednak jego podanie zostało odrzucone przez bawarskie władze z powodu wcześniejszego wyjazdu na emigrację przed odbyciem służby wojskowej i bez dotrzymania obowiązku wymeldowania się[7].

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~a1

"Wyhodowali już następnego hitlera"
Kto wyhodował Hitlera, kto go wybrał, popierał, finansował ?

https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/07/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/a

! Odpowiedz
1 7 ~eh

W 2008 roku Parlament Europejski uchwalił normę Euro 6, która dotyczy poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez ciężkie pojazdy samochodowe.
Na chama wprowadzono norme euro 6 w osobowych.
Marketoidy , zawodowe oszusty, skorzystały z nielegalnych metod.
Bosh dostarczył wszystkim producentom co chcieli.
Czy jakikolwiek diesel w aucie osobowym, spełnia euro 6? Żaden. Są tylko niemedialni.
Dlaczego winne zarządy koncernów nie są masowo zabijane wraz z rodzinami?
Bandyci w krawatach szczerzące kły na galach.
Azjaci przynajmniej sa honorowi i robią seppuku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~stig

Oszukując zawsze mają przewagę...
http://feromonyph.blogspot.com

! Odpowiedz
4 13 ~qaz

Szwaby lubia gazowac ludzi. Z reszta ja sie im nie dziwie, skoro uchodzi im to na sucho (patrz I i II wojna swiatowa). Zastanawiam sie tylko jakim trzeba byc "Suskim", zeby dac sie nabrac na "niemieckie technologie" i wydac swoje ciezko zarobione pieniadze na to badziewie.

Kazdego dnia dziekuje, ze mialem na tyle rozsadku, ze wybralem Accorda... a prawie dalem sie przekonac rodzinie, zeby brac Passata albo Superb (na szczescie poczytalem o tym TSI wczesniej).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia