Siemoniak: Wojsko poszuka "złotego pociągu"

Wojsko poszuka złotego pociągu. Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak zapowiedział w rozmowie z IAR, że w ciągu kilku dni będzie gotowa ekipa rekonesansowa, która pojedzie do Wałbrzycha.

Wicepremier Tomasz Siemoniak
Wicepremier Tomasz Siemoniak (EastNews)
"Teraz nie wiemy, z czym dokładnie mamy do czynienia" - tłumaczył minister. Przypomniał, że wojsko chętnie pomaga władzom samorządowym, jak chociażby w Warszawie, gdy na terenie jednej z budów odnaleziono butle z czasów pierwszej wojny światowej.

Na razie nie wiadomo dokładnie, co żołnierze mieliby robić w ramach pomocy władzom samorządu wałbrzyskiego w kwestii mitycznego złotego pociągu. Minister Siemoniak podkreślił, że najpierw trzeba dokładnie ocenić sytuację na . Ma temu służyć właśnie rekonesans. Armia ma wielu specjalistów - saperów i techników od poszukiwań pod ziemią na Wojskowej Akademii Technicznej. Dopiero po dokładnych badaniach będzie można podjąć konkretne decyzje.

W poniedziałek dolnośląski zespół zarządzania kryzysowego wydał decyzję o zabezpieczeniu terenu, na którym może znajdować się pancerny pociąg z czasów drugiej wojny światowej.

Chodzi o obszar między 61. i 65. kilometrem trasy kolejowej Wrocław - Wałbrzych, w okolicach wałbrzyskiego dworca Szczawienko. To około 2 hektarów terenu, które będą przeszukiwać georadarem wojskowi specjaliści.

W miniony piątek generalny konserwator zabytków Piotr Żuchowski poinformował media, że widział zdjęcie z georadaru i jest na 99 procent przekonany, że pod Wałbrzychem jest owiany legendą złoty pociąg.

W pancernym składzie z czasów wojny ma znajdować miedzy innymi się słynne "złoto Wrocławia", czyli sztaby złota z depozytów bankowych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/wcześniejsze/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~go

Nawet jak tam jest jakieś złoto to nie jest to wartość żeby Polacy stali się bogatsi))) Kuwejt juz mielismy na chwileczkę)))

! Odpowiedz
0 2 ~Gnida

"Minister Siemoniak podkreślił, że najpierw trzeba dokładnie ocenić sytuację na ."

Urzekło mnie to zdanie - jest tskie spójne i logiczne.

! Odpowiedz
0 4 ~major_LWP

nie sądzę żeby coś znaleźli, LWP też sie tematem interesowało i nic nie zanlazło

! Odpowiedz
0 3 ~Mash

Wojskowi....hmmm zlotozniknie, pociag okaze sie pusty.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO 0,96% 1 606,30
2020-04-01 11:26:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil