REKLAMA

Siedem firm zainteresowanych lekiem Celon Pharmy na depresję

2020-09-28 12:00
publikacja
2020-09-28 12:00
fot. Robert Galileusz / Celon Pharma

Obecnie siedem firm jest zainteresowanych projektem leku na depresję, nad którym pracuje Celon Pharma - poinformował w poniedziałek prezes Maciej Wieczorek. Spółka spodziewa się transakcji w najbliższych kilku miesiącach.

Lek oparty o esketaminę, który ma być stosowany w depresji lekoopornej, jest najbardziej zaawansowanym projektem Celonu Pharma. W kwietniu spółka zakończyła analizę wstępnych wyników II fazy badania klinicznego leku u pacjentów z depresją jednobiegunową. Zakończenie badania w depresji dwubiegunowej planowane jest na jesień.

"W drugim kwartale przyszłego roku planujemy start z naszym lekiem w trzecią fazę. Po negocjacjach i rozmowach z regulatorami planujemy rozpocząć trzecią fazę kliniczną w dwóch wskazaniach - w depresji jednobiegunowej opornej na leczenie i w depresji dwubiegunowej opornej na leczenie" - powiedział podczas wideokonferencji prezes Wieczorek.

"Projekt jest śledzony i mamy duże zainteresowanie. Mamy obecnie 7 firm, które są zainteresowane tym programem" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka chce sprzedać licencję na lek firmie wyspecjalizowanej w psychiatrii.

"Proces ofertowania zacznie się zaraz po odczytach wyników drugiej fazy w depresji dwubiegunowej. W najbliższych kilku miesiącach powinienem przynieść informację o naszej transakcji związanej z tym lekiem" - powiedział Wieczorek.

"Jeśli chodzi o nasze oczekiwania i wstępne rozmowy to nic się nie zmieniło. To jest duża transakcja. Uważamy, że całkowita wartość kamieni milowych na poziomie całego świata powinna być na poziomie od 200 mln USD w górę. Opłaty za dostawy produktu powinno być wysokie, dwucyfrowe" - dodał. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki