REKLAMA

Sesja w USA pod znakiem rekomendacji

2010-02-02 14:22
publikacja
2010-02-02 14:22
Wtorek przyniesie wzrosty na Wall Street. Taki wniosek można przynajmniej wysnuć na podstawie obserwacji rynku terminowego, na którym kontrakty futures przed rozpoczęciem notowań znajdują się powyżej poziomów z wczorajszego zamknięcia. Na dość spokojny przebieg sesji wskazuje również brak istotnych publikacji danych makroekonomicznych.

„Inwestorzy chcą doświadczyć powrotu trendu wzrostowego na światowych parkietach. Zeszłomiesięczna wyprzedaż walorów spółek zdecydowanie zaskoczyła graczy rynkowych swoją skalą. Menedżerowie funduszy inwestycyjnych z pewnością wykorzystają okazję, by kupić na rynku przecenione akcje”, wypowiada się w dość optymistycznym tonie David Morrison z GFT.

Analityk w swoim komentarzu kieruje się głównie doświadczeniami z wczorajszych notowań. Spragnieni zysków inwestorzy docenili wreszcie lepsze od oczekiwań dane i doprowadzili do wzrostów czołowych indeksów. S&P 500 wydostał się z najniższych od trzech miesięcy poziomów, zwyżkując aż o 1,4% do 1089,2 punktów. W przypadku Nasdaq Composite wzrost wyniósł 1,1%, a dla DJIA było to 1,2%. Pierwszy z tej dwójki indeksów zakończył notowania na poziomie 2171,2 punktów, natomiast drugi na poziomie 10185,5 punktów.

Kronikarski obowiązek nakazuje, aby wspomnieć o indeksie rynku nieruchomości, którego publikacja odbędzie się dzisiaj pół godziny po rozpoczęciu sesji w USA. Indeks podpisanych umów kupna domów zgodnie z oczekiwaniami analityków ma wzrosnąć z –16% m/m do 1% m/m. Jednak dane te nie powinny mieć większego wpływu na przebieg notowań, gdyż dotyczą dość odległego już okresu – mianowicie grudnia.

Pobudek do wzrostów indeksów należy więc poszukać trochę głębiej. Inwestorzy dobrze przyjęli podwyższenie rekomendacji dla giganta sektora energetycznego, Exxon Mobil. BofA-Merrill Lynch radzi swoim klientom kupno walorów spółki. Podobną rekomendację wydał Citigroup w stosunku do akcji Alcoa oraz Freeport-McMoRan Copper & Gold. Na rynku terminowym kontrakty na DJIA zwyżkowały o godzinie 14.30 o 0,1% do 10147 punktów. W przypadku S&P 500 było to z kolei odpowiednio 0,1% i 1087,3 punktów.

TW
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~marko
przez pol roku akcje poszybowaly bez zadnych podstaw w obloki , teraz lekka przecena i kupno przecenionych akcji?.Ludzie jeszcze maja rozum czy juz calkowicie przyjmuja to co im sie lopata kladzie do glowy?
~Matix
fajnie , ale ja sie nie zdziwie jak skoncza dzis na czerwono

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki