REKLAMA

Selvita ustaliła cenę emisyjna akcji serii C na 38 zł

2020-05-28 17:12
publikacja
2020-05-28 17:12
fot. Lukasz Wrobel / Shutterstock

Zarząd Selvity ustalił cenę emisyjną akcji Serii C na 38 zł - podała spółka w komunikacie. Rada nadzorcza wyraziła zgodę na ustaloną przez zarząd cenę.

Akcje serii C są emitowane na podstawie uchwały NWZ z 26 maja 2020 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji z wyłączeniem prawa poboru.

Proces budowania księgi popytu rozpoczął się w środę.

Jak podawano, kapitał zakładowy miałby zostać podwyższony o nie więcej niż 2.384.245 akcji, co stanowi ok. 15 proc. obecnego kapitału zakładowego spółki, a emisja nowych akcji będzie przeprowadzona w formie bezprospektowej oferty publicznej i zostanie skierowana do inwestorów kwalifikowanych oraz inwestorów niebędących inwestorami kwalifikowanymi, którzy obejmą akcje o wartości co najmniej 100 tys. euro.

Uchwała emisyjna przewiduje prawo pierwszeństwa, którego realizacja pozwoli dotychczasowym akcjonariuszom spółki, będącym inwestorami kwalifikowanymi, na utrzymanie dotychczasowego udziału w akcjonariacie spółki.

Rolę globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu w procesie oferty publicznej pełni Ipopema Securities.

Zapisy na akcje serii C mogą być składane w terminie od 29 maja od godziny 12:00 do 2 czerwca do godz. 16:00 (CET). Przewiduje się, że podjęcie przez zarząd uchwały o przydziale akcji serii C nastąpi ok. 3 czerwca 2020 r.

Zarząd spółki poinformował również o zamiarze zawarcia pomiędzy spółką, Ipopemą oraz członkami zarządu spółki: Bogusławem Sieczkowskim, Miłoszem Gruca, Edytą Jaworską oraz Mirosławą Zydroń umowy lock - up na okres 12 miesięcy począwszy od daty przydziału akcji serii C.

Selvita planuje pozyskać z emisji akcji ok. 90 mln zł, które przeznaczone będą na przyspieszenie rozwoju spółki i zwiększenie skali jej działalności na rynku globalnym.

Do końca 2023 r. spółka zamierza zrealizować trzy akwizycje, a pierwszą z nich planuje przeprowadzić jeszcze w tym roku. Na przejęcia w ciągu trzech lat spółka planuje wydać od 150 do 200 mln zł. Na ten cel Selvita zamierza przeznaczyć zdecydowaną większość środków (ok. 70 mln zł) z emisji akcji serii C.

Ok. 20 mln zł z emisji spółka chce przeznaczyć na budowę Centrum Usług Laboratoryjnych o powierzchni badawczej 4.000 m kw. Dzięki inwestycji Selvita chce zwiększyć powierzchnię badawczą do 10.000 m kw. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na przyszły rok, a budynek ma być oddany do użytku na przełomie 2022/2023 r.

W czwartek na zamknięciu kurs Selvity wyniósł 43 zł. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki