REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Sejm: w jednej z restauracji nielegalnie sprzedawano alkohol

2017-10-09 19:52
publikacja
2017-10-09 19:52

25 września Kancelaria Sejmu otrzymała informację o sprzedaży alkoholu w jednej z restauracji znajdujących się na terenie Sejmu; zażądała jego wycofania z oferty i przedstawienia wyjaśnień przez restauratora - oświadczyło CIS. Kancelaria podejmuje w tej sprawie "stosowane kroki prawne".

fot. / / YAY Foto

Centrum Informacyjne Sejmu odniosło się do informacji podanych przez tygodnik "Wprost", że w sejmowym barze nielegalnie handlowano alkoholem.

Wcześniej doniesienia tygodnika skomentował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka, który poinformował na Twitterze, że sprawa jest obecnie wyjaśniana.

"Kancelaria Sejmu wyjaśnia sprawę w trybie pilnym i podejmowane są stosowne kroki prawne" - napisał Grzegrzółka.

Tygodnik "Wprost" napisał w poniedziałek, że "dotarł do nagrania, z którego wynika, że w sejmowym barze bez koncesji sprzedawano alkohol". Według tygodnika "do sytuacji doszło równo dwa tygodnie temu, 25 września 2017 roku".

"Na nagraniu widać jak w sejmowym barze +Za kratą+ mężczyzna zamawia dwie szklaneczki whisky. Problem w tym, że sejmowy bar nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu. Na nagraniu mężczyzna płaci za alkohol kartą i nie dostaje paragonu. Kiedy o niego prosi, musi poczekać kilka minut na wydruk. Na paragonie widnieje napis +konsumpcja+" - napisał "Wprost".

Tygodnik powołując się na informacje z warszawskiego ratusza podał, że świadcząca usługi gastronomiczne dla Kancelarii Sejmu spółka Movin Restauracje nie posiada wymaganych zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie sejmowych lokali.

CIS podało, że 28 lipca 2017 r. zawarta została ze spółką Movin Restauracje sp. z o. o. umowa dzierżawy lokali w celu prowadzenia usług gastronomicznych w budynkach Kancelarii Sejmu.

"Zgodnie z umową, restaurator był zobowiązany do przedstawienia niezbędnych zezwoleń na sprzedaż alkoholu, czego ostatecznie nie uczynił. 25 września Kancelaria Sejmu otrzymała informację o sprzedaży alkoholu w jednej z restauracji i zażądała jego wycofania z oferty oraz przedstawienia przez restauratora szczegółowych wyjaśnień. Kancelaria Sejmu podejmuje stosowne kroki prawne" - podało CIS.(PAP)

autor: Marceli Sommer, Mateusz Roszak

msom/ mro/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
open_mind
Koniec świata blisko, do czego to podobne aby ”małpki” trzeba wnosić na teren sejmu. Przecież ludzie tam przebywający nie mogą tak na trzeźwo!
open_mind
Za komuny Byłem kierowcą na Klonowej w Warszawie znaczy za Spychalskiego – fajny gościu to był, o Jezu ile tam gorzały na różnych przyjęciach się lało. Resztki zabierałem do jednostki i gitara!
silvio_gesell odpowiada open_mind
A trzeba było jeść grzybki wtedy, jak Steve Jobs.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki