REKLAMA

Scope Fluidics pozyskał z emisji akcji około 20,5 mln zł

2020-10-29 21:26
publikacja
2020-10-29 21:26
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Scope Fluidics, notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, która opracowuje projekty z zakresu diagnostyki medycznej, zakończyła ofertę akcji, skierowaną do wybranych inwestorów. Inwestorzy objęli wszystkie 127.915 akcji, stanowiące około 5 proc. kapitału, po cenie 160 zł za sztukę - poinformowała spółka w komunikacie.

Scope Fluidics pozyskał tym samym z emisji akcji 20,5 mln zł. Gros środków zostanie wykorzystane na program Early Access (EA) systemu PCR|ONE.

"Pozyskany kapitał przyspiesza działania najbardziej oczekiwane przez potencjalnych nabywców tej technologii – czyli przygotowanie zdolności produkcyjnych w skali masowej oraz realizacji programu Early Access. Obecne zapotrzebowanie na szybkie, genetyczne testy Point-of-Care jest ogromny z perspektywą dominacji popytu nad podażą na najbliższe kilka lat. Sytuacja ta stanowi dla nas ogromną szansę w drodze do potencjalnej sprzedaży systemu" - powiedział Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics.

Scope Fluidics po ukończeniu certyfikacji urządzenia PCR|ONE w ramach procedury CE-IVD, zamierza przeprowadzić w ramach programu Early Access od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy testów w ośrodkach ochrony zdrowia oraz innych instytucjach publicznych i prywatnych na terenie kraju i Europy. Oznacza to potrzebę wyprodukowania ok. 50-100 analizatorów i ok. 50 000 kartridży.

Spółka wstępnie oszacowała nakłady niezbędne do realizacji programu EA na ok. 25 mln zł. Wielkość tej kwoty będzie uzależniona od czasu trwania projektu, zasięgu geograficznego oraz liczby przeprowadzonych testów.

Emisja akcji Scope Fluidics odbyła się w ramach procesu przyspieszonej budowy książki popytu. ABB zorganizowany został przez mBank.

Rada nadzorcza PZ Cormay zgodziła się w czwartek na objęcie przez spółkę akcji nowej emisji Scope Fluidics za łączną maksymalną cenę 7 mln zł. Spółka złożyła deklarację objęcia akcji w ramach procesu przyspieszonej budowy księgi popytu. Scope Fluidics w swoim komunikacie nie podał, czy akcje trafią do PZ Cormay. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki