Sasin: Analizujemy, czy oferta na Energę będzie korzystna dla Skarbu Państwa

Analizujemy, czy oferta PKN Orlen na przejęcie Energi będzie korzystna dla Skarbu Państwa - powiedział w piątek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

(fot. Kancelaria Premiera / Flickr)

"Nie wiem, czy ta fuzja dojdzie do skutku. Nie mogę tego dziś w żaden sposób przesądzić" - podkreślił Sasin. Jak dodał, "analizujemy tą ofertę, analizujemy, czy będzie ona korzystna dla Skarbu Państwa, bo dla mnie, jako ministra aktywów to ma najważniejsze znaczenie".

Na początku grudnia PKN Orlen ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę Energa o wartości nominalnej 10,92 zł każda. Cena w wezwaniu została określona na 7 zł za jedną akcję.

Zgodnie z harmonogramem Orlenu, zapisy potrwają od 31 stycznia do 9 kwietnia 2020 r. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 20 kwietnia 2020 r. Wezwanie ma szereg warunków zawieszających, m.in. zgodę organów antymonopolowych.(PAP)

wkr/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 carlito1

A czy ja tak zapytać mogę jako prosty drobny przedsiębiorca ( złodziej) a ten Pan zarządzał kiedykolwiek Swoją firmą??? (swoją znaczy sam założył, prowadził i ma w tym sukcesy????)

! Odpowiedz
4 19 ajwaj

Anal.iza mgr historii PISy Sasina jest brana pod uwage we wszej galaktyce

Wie on byc moze, ze:

""O tym się nie mówi: Nasze strategiczne spółki energetyczne są potężnie zadłużone
wpis z dnia 11/12/2019

Jednym z filarów bezpieczeństwa energetycznego kraju powinny być sprawnie działające oraz mające odpowiednie zdolności produkcyjne spółki z branży paliwowo-energetycznej. Co jednak, gdy wspomniana sprawność zaczyna być ograniczana przez coraz bardziej ciążące zadłużenie oraz koszty jego obsługi? Agencja ratingowa Fitch przejrzała finanse sześciu spółek kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski (PGE, Enei, Tauronu, Energi, Orlenu oraz PGNiGu). Okazało się, że ich łączne zadłużenie na koniec września br. wyniosło astronomiczne 53 miliardy złotych!""

http://niewygodne.info.pl/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 14 ajwaj

bo PISy to anty-Midas
co nie dotknie to w ... nieczystosci zamienia

Dac im odkrywkowa kopalnie diamentów, zlota, platyny to po 1-5-10 miesiacach bankrut

! Odpowiedz
6 21 jasiek45

może jednak zrezygnować z okradania inwestorów na zasadzie przymusowego wykupu po 7 zl , kiedy już raz państwo sprzedalo to badziewie po 17 zl , a pozniej ogłoszono chora decyzje o budowie elektrowni na wegiel z Donbasu w Ostrolece. Panie Sasin niech Pan bada te nowa wersje Amber Gold. Mam nadzieje ze instytucje raitingowe wybija wam te złodziejstwo z glowy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 11 marianpazdzioch

Przede wszystkim państwo (reprezentowane przez tow. Sasina) samo siebie okradnie. I emerytów z OFE też zresztą. PKN ma udział Skarbu Państwa w akcjonariacie w zaledwie 30%, a Energa w połowie jest państwowa. Jeśli ktoś nie zrozumiał powyższego to wyjaśnmiam, że zarobią na tym jedynie prywatni akcjonariusze mniejszościowi PKN Orlen, oczywiście kosztem Skarbu Państwa.
Jest to kasyczny przykład marnotrawstwa jakie na codzień króluje nawet przed nepotyzmem i korupcją w spółkach kontrolowanych przez państwo polskie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 12 marianpazdzioch

Bardzo twarzowy nominat. Wprawdzie nie ma kompetencji by zarządzać nawet kioskiem ruchu, ale za to wyrósł mu ryjek.

! Odpowiedz
8 20 jarekzbyszek

Źle zarządzana spółka kupuje drugą źle zarządzaną i będzie z tego efekt synergii. Nowa PZPR odkrywa uroki państwowej własności. Czyli tysiące posad dla pociotków a obywatel zapłaci. Przecież to monopole.

! Odpowiedz
7 14 forfun

własną kupe sobie analizujcie choć i tego pewnie nie dacie rady sprawnie zrobić gdyż macie deficyty intelektualne lub moralne

! Odpowiedz
7 18 studio1

Żeby im głowy nie popękały od analizy. Truizmem jest pisać, że jest to zagranie niekorzystne dla SP i dla akcjonariuszy.

! Odpowiedz
8 15 mjwhite

"analizujemy tą ofertę, analizujemy, czy będzie ona korzystna dla Skarbu Państwa, bo dla mnie, jako ministra aktywów to ma najważniejsze znaczenie".

A obywatel już się nie liczy? To obywatele tworzą Państwo, nie zapominaj o tym!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne