REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Sasin: Inicjatywa Ardanowskiego niezwykle szkodliwa

2020-11-09 15:59
publikacja
2020-11-09 15:59

Inicjatywa posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zakładająca możliwość stworzenia nowego koła w Sejmie, jest niezwykle szkodliwą dla Prawa i Sprawiedliwości, dla Zjednoczonej Prawicy - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin: Inicjatywa Ardanowskiego niezwykle szkodliwa
Sasin: Inicjatywa Ardanowskiego niezwykle szkodliwa
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FORUM

Były minister rolnictwa poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że część posłów z grupy, która została zawieszenie w prawach członków PiS za głosowanie przeciwko tzw. piątce dla zwierząt, "jest zdeterminowana, by utworzyć oddzielny byt polityczny w Sejmie w postaci koła".

Sasin w poniedziałek w Radiu Maryja podkreślił, że "nieporozumienia czy różnice poglądów, jakie były w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy mamy za sobą". "Przypomnę, że mamy za sobą dopiero co podpisanie nowej umowy koalicyjnej, ustalenie pewnego minimum programowego, rekonstrukcję rządu. Jeżeli dzisiaj patrzeć na sytuację w Zjednoczonej Prawicy pod kątem współpracy koalicyjnej to myślę, że dziś tej jedności nic nie zagraża" - zaznaczył wicepremier.

Przyznał jednak, że pojawiła się inicjatywa posła Ardanowskiego, zagrażająca większości parlamentarnej.

"To jest inicjatywa niezwykle szkodliwa dla Prawa i Sprawiedliwości, dla Zjednoczonej Prawicy, ale przede wszystkim dla Polski, bo stawia pod znakiem zapytania większość parlamentarną. Oczywiście jeśli to byłaby inicjatywa na tyle duża, że spowodowałaby, że siła Zjednoczonej Prawicy w parlamencie spadanie poniżej 231 głosów, a tym samym naraża nasz cały, wielki program polityczny +dobrej zmiany+, który realizujemy od pięciu lat z trudem, bo przecież przy ogromnych oporach ze strony opozycji, instytucji polskich i międzynarodowych, przy ogromnym nacisku, żeby tego programu nie realizować, jednak posuwamy się do przodu" - ocenił wiceszef rządu.

Według Sasina dzisiaj byłoby bardzo niedobrze gdyby inicjatywa, chyba wynikająca również z jakiś osobistych pobudek, może zawiedzionych ambicji, postawiła pod znakiem zapytania możliwość kontynowania programu Zjednoczonej Prawicy.

"To byłoby coś czego - myślę - wszyscy Polacy, którzy oczekują, żeby Polska była państwem sprawiedliwym, państwem rzeczywiście demokratycznym i dbającym o wartości prawicy chyba już by nigdy nie darowali" - dodał wicepremier.

autor: Jerzy Rausz

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki