REKLAMA

Sarnowski: Łączny wpływ zmian podatkowych na finanse publiczne w ’21 to -5 mld zł

2020-09-17 12:30
publikacja
2020-09-17 12:30
Ministerstwa Finansów

Łączny wpływ zmian podatkowych, które rząd planuje wprowadzić, na finanse publiczne w 2021 roku to -5 mld zł – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej wiceminister finansów Jan Sarnowski.

„Zaprezentowane już rozwiązania i obniżka CIT-u, i poszerzenie stosowania ryczałtu, jak i estoński CIT, to są rozwiązania pro-przedsiębiorcze, pro-inwestycyjne, a elementy uszczelniające – mocne uderzenie w unikanie opodatkowania - w części pokrywają koszty tych kroków. Obniżenie firmom obciążeń kosztować będzie w przyszłym roku, te które już komunikowaliśmy, ok. 7 mld zł. W przyszłym roku oznaczać to będzie niższe wpływy z podatków o ok. 5 mld zł. Mamy jednak świadomość, że jest to potrzebne gospodarce” – powiedział Sarnowski.

Jak wynika z prezentacji MF, zmiany pro-inwestycyjne będą kosztować finanse publiczne 7 mld zł, a zmiany uszczelniające przyniosą wpływy na poziomie ok. 2 mld zł.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że koszt wprowadzenia estońskiego CIT w Polsce od 2021 r. wyniesie do 5 mld zł. (PAP Biznes)

pat/ tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet 2021

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki