REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Samorząd Małopolski sprywatyzował Zakłady Sanitarne w Krakowie

2011-03-14 12:39
publikacja
2011-03-14 12:39
Dodaj Bankier.pl w Google

14.03. Kraków (PAP) - Zarząd województwa małopolskiego sprywatyzował Zakłady Sanitarne w Krakowie. Spółkę kupiła za ponad 9 mln zł branżowa firma ECO-ABC z Bełchatowa.

W poniedziałek przedstawiciele zarządu województwa małopolskiego podpisali akt notarialny sprzedaży 100 proc. posiadanych przez samorząd udziałów.

"Cieszymy się, że udało nam się znaleźć firmę, która zainwestuje w Zakłady Sanitarne. Zależy nam na tym, aby bezpieczeństwo medyczne i sanitarne województwa było jak najlepiej zabezpieczone" - podkreślił wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

Spółka Zakłady Sanitarne w Krakowie została powołana na mocy decyzji Sejmiku Województwa Małopolskiego z 2007 roku. Powstała w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego. Firma zajmuje się głównie unieszkodliwianiem odpadów medycznych i dezynfekcją odzieży, a także: zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów niebezpiecznych, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków.

Wakacje na giełdzie

Prezes ECO-ABC Jan Wrzesień zadeklarował, że jego firma rozpocznie modernizację spółki. Oddanie do użytku pierwszej inwestycji zapowiadane jest za około cztery miesiące. (PAP)

rgr/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki