WAŻNE

Sąd zabronił Konfederacji posługiwania się nazwiskiem Liroya-Marca

2019-10-09 16:44
publikacja
2019-10-09 16:44

Sąd Okręgowy w Warszawie zabronił Konfederacji posługiwania się nazwiskiem Piotra Liroya-Marca i nakazał sprostowanie oraz zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Wyrok nie jest prawomocny.

/ Konfederacja

Komitet Wyborczy Wyborców Skuteczni Piotra Liroya-Marca złożył w poniedziałek w trybie wyborczym wniosek o zakazanie Komitetowi Wyborczemu Konfederacja Wolność i Niepodległość używania w materiałach wyborczych wizerunku Liroya-Marca.

Chodzi m.in. o materiały wideo, w którym prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke udziela wywiadu, a w tle widnieją banery komitetu Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, czyli komitetu, który Liroy-Marzec współtworzył z narodowcami i wolnościowcami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Baner - jak wskazuje pełnomocnik Skutecznych - został również użyty we wrześniu podczas konwencji Konfederacji w Poznaniu. Zdjęcia na tle nieaktualnego baneru zamieścił również wiceprezes partii KORWiN Konrad Berkowicz.

W ocenie sądu, umieszczanie takich banerów podczas konwencji wyborczej, może wprowadzać w błąd, ponieważ Liroy-Marzec nie jest już w komitecie wyborczym Konfederacja Wolności i Niepodłegość, ani też go nie popiera. Sąd znał za zasadne roszczenia Liroya-Marca do sprostowania i zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Odrzucił natomiast dowody, które dotyczyły nagrań liderów partii KORWiN, bo nie zostały one opublikowane przez Komitet Wyborczy Konfederacji i brak jest podstaw do stwierdzenia naruszenia dóbr, a także nie stanowi dowodu, że uczestnik postępowania posługuje się banerami w kampanii.

Sąd oddalił również wniosek o wpłacenia na rzecz Fundacji im. Brata Alberta kwoty 10 tys. zł, której domagał się komitet Liroya-Marca.

Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

gb/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory parlamentarne 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki