Sąd w Moskwie nad turbinami dla Krymu

Sąd Arbitrażowy w Moskwie ponownie nie zgodził się na zarekwirowanie 4 turbin gazowych Siemensa, które Rosjanie przewieźli na Krym. Niemiecki koncern wystąpił na drogę sądową, ponieważ rozpoczął się montaż turbin na zaanektowanym półwyspie.

W ubiegłym miesiącu sąd w Moskwie odrzucił wniosek Siemensa, by skonfiskować turbiny i nie pozwolić na ich użytkowanie. Według niemieckiej firmy znalazły się one na Krymie niezgodnie z prawem. Początkowo miały trafić na Półwysep Tamański. Jednak rosyjska firma "Technopromeksport", która nabyła turbiny sprzedała je swojej firmie córce o podobnej nazwie. W efekcie Rosjanie uznali, że urządzenia zostały kupione na rynku wtórnym i wywieźli je na Krym do budowanej elektrowni. Z powodu aneksji Krymu Unia Europejska nałożyła na Rosję sankcje. Dla zachodnich firm wynika z nich zakaz dostarczania takich urządzeń jak turbiny gazowe na zajęty bezprawnie półwysep.

Rosja po aneksji Krymu w 2014 roku dąży do całkowitego uniezależnienia półwyspu od Ukrainy. Dostarcza swój gaz i energię, buduje elektrownię i most drogowo-kolejowy łączący Rosję z Krymem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/mcm/nyg

Źródło: IAR
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil