REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

SDS Optic zakończył etap inwestycyjny dla pilotażowej produkcji biosensorów światłowodowych

2022-11-14 11:34
publikacja
2022-11-14 11:34
Dodaj Bankier.pl w Google

SDS Optic zakończył etap inwestycyjny dotyczący wdrożenia pilotażowej produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych do zastosowania w mikrosondach inPROBE - poinformowała spółka w komunikacie. Wartość produkcji pilotażowej to 2,6 mln zł.

SDS Optic zakończył etap inwestycyjny dla pilotażowej produkcji biosensorów światłowodowych
SDS Optic zakończył etap inwestycyjny dla pilotażowej produkcji biosensorów światłowodowych
/ SDS Optic

"Spółka zakończyła etap inwestycyjny, na który składało się zamówienie, zakup oraz dostawa spersonalizowanych środków trwałych - urządzeń i maszyn produkcyjnych - do potrzeb planowanej produkcji pilotażowej o wartości 2,6 mln zł, z uwzględnieniem różnic kursowych, na realizację którego spółka pozyskała środki z emisji akcji serii D i których zakup wskazano w Dokumencie Informacyjnym, jako jeden z kluczowych celów do realizacji po wprowadzeniu akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect" - napisano.

Dodano, że w ramach realizacji kolejnych etapów spółka planuje uruchomienie oraz kalibrację procesów produkcyjnych przy użyciu zakupionych maszyn i urządzeń, zatrudnienie nowych członków zespołu B+R, a następnie przeprowadzenie procesu walidacji oraz certyfikacji planowanej produkcji, w wyniku czego powstanie kompletna certyfikowana dokumentacja procesowa i produkcyjna.

SDS Optic to spółka specjalizująca się w opracowaniu urządzeń do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych, zakaźnych, wirusowych, bakteryjnych oraz grzybicznych. Zadebiutowała na rynku NewConnect w marcu tego roku. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki