REKLAMA

S&P500: najdłuższa spadkowa seria od 36 lat

2016-11-04 21:23
publikacja
2016-11-04 21:23
S&P500:  najdłuższa spadkowa seria od 36 lat
S&P500:  najdłuższa spadkowa seria od 36 lat
/ theta

S&P 500 nie obronił początkowych zysków i odnotował dziewiątą spadkową serią z rzędu. Coś takiego na Wall Street ostatni raz zdarzyło się w roku 1980!

Przez poprzednich osiem sesji S&P 500 stracił łącznie 2,9%. W piątek „dodał” do tego wyniku spadek o 0,17% Czyli niby niewiele, ale ostatni raz dziewięć spadkowych sesji z rzędu przydarzyło się temu indeksowi w roku 1980.

Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca informacją dnia na Wall Street był comiesięczny rządowy raport z rynku pracy. Dane BLS ponownie rozczarowały, choć nie zaprezentowały się tragicznie źle.

Liczba zatrudnionych w sektorach pozarolniczych  wzrosła o 161 tysięcy, czyli mniej od oczekiwanych 175 tys. Na osłodę inwestorzy dostali pozytywne rewizje za wrzesień i sierpień (łącznie +44 tys. etatów), co pozwoliło uznać październikowe „payrollsy” za całkiem udane.

Tak przynajmniej wynika z obserwacji rynku kontraktów na stopę funduszy federalnych. Implikowane z nich prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w grudniu wzrosło i wynosi już 71,5% - wynika z obliczeń Fed Watch Tool. Zatem brak podwyżki stóp na grudniowym posiedzeniu kierownictwa Rezerwy Federalnej byłby sporym zaskoczeniem.

Drugim czynnikiem determinującym decyzje inwestorów były wyniki spółek. Póki co sezon raportów za trzeci kwartał wygląda obiecująco: średnio zysk przypadający na akcję firm z indeksu S&P 500 wzrósł o 3,9% rdr wobec oczekiwanego jeszcze miesiąc temu spadku o ponad 2%. Jeśli ta tendencja zostanie utrzymana, to spółki z S&P 500 przerwą trwającą pięć kwartałów serię malejących (w ujęciu rdr) zysków.

Nie ustawały też dywagacje na temat wtorkowych wyborów prezydenckich. W niemal każdym komentarzu można przeczytać, że inwestorzy obawiają się prezydenta Trumpa. Komentatorzy milczą w kwestii tego, jak mocno uczestnicy rynków  obawiają się prezydentury Hillary Clinton, oskarżanej o kłamstwa, matactwa i korupcję. Jak na razie eksperci i sondaże zgodnie twierdzą, że wtorkowe wybory powinna wygrać pani Clinton. Dokładnie tak samo, jak nieco ponad cztery miesiące temu „wszyscy” byli przekonani, że Brytyjczycy zagłosują przeciwko Brexitowi.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~KD
A co Ty Gregory oferujesz, nie napisałeś nic sensownego, pochwal się swoją wiedzą, aktualną i historyczną, co wiesz o 1980 roku? a obecnie, powiedz np. jaki będzie np. kurs franka za rok, albo ile będzie na wig20?
~Gregory
Artykuł chaotyczny, można odnieść wrażenie że pisany na kolanie. Mowa o drugim czynniku determinującym, tylko co miał determinować. Zamieszczony pierwszy wykres to tylko chaos informacyjny. Wreszcie spadki w 1980roku miały inne otoczenie makro kompletnie nieporównywalne do obecnej sytuacji. Skoro już porównujemy bądź też próbujemy Artykuł chaotyczny, można odnieść wrażenie że pisany na kolanie. Mowa o drugim czynniku determinującym, tylko co miał determinować. Zamieszczony pierwszy wykres to tylko chaos informacyjny. Wreszcie spadki w 1980roku miały inne otoczenie makro kompletnie nieporównywalne do obecnej sytuacji. Skoro już porównujemy bądź też próbujemy znaleźć analogię obecnych spadków do poprzednich okresów obejmujących serię spadków to od profesjonalisty oczekiwać należy profesjonalnego podejścia do tematu. Jak się nie wie co napisać a raczej jak to lepiej nie pisać nic.
~Członek16
Będzie dokładnie tak samo jak po brexicie czyli tobienie paniki żeby przetrzepać leszczy a potem giełdy zaliczą nowe maksima , rajd św Mikołaja i ubranie dawców kapitału.
~Przekonany
U nas w tym roku też będzie rajd ale St.Henry,ego.
~RZycliwy
zamiast gry na GPW wprowadzic obowiazkowo gre na sp 50o oczywiscie musi to byc wprowadzone ustawowe
~Jasnowidzacy
"Hillary Clinton, oskarżanej o kłamstwa, matactwa i korupcję"

Czyli normalnie, jak to polityk.
Natomiast trampek jest nieobliczalny i to jest problem.
Ale mimo wszystko rynek jak widać bardziej stawia na Hillary.
~asdasdas
bo przedstawiciele rynku są korupcjogenni
~silvio_gesell
Bessa będzie gdy zaczną liczyć najdłuższe serie wzrostowe.
~Reporter
I jeszcze raz :
Jak widzie te oficjalne wystąpienia np. Clintonowej i Obamy to człowiek własnym oczom nie wierzy. Trump nie będzie mógł wygrać, Bo "Clinton i ISIS są finansowane przez te same pieniądze"
ale do zaprzysiężenia tej wiedzmy na 100% nie dojdzie, bo ona ma krew milionów na rękach (bliski wschód) i kryminalną
I jeszcze raz :
Jak widzie te oficjalne wystąpienia np. Clintonowej i Obamy to człowiek własnym oczom nie wierzy. Trump nie będzie mógł wygrać, Bo "Clinton i ISIS są finansowane przez te same pieniądze"
ale do zaprzysiężenia tej wiedzmy na 100% nie dojdzie, bo ona ma krew milionów na rękach (bliski wschód) i kryminalną działalność. Nie wyobrażam sobie tego aby wszechmogący dopuścił do tej farsy z jej ręką na biblii – jeśli już to na Biblii Szatana. Swoją drogą mam do gostka, szatana szacun, że tak sławni i bogaci ludzie nie mogą zaznać spokoju! Czyli w tym wypadku szatan nierychliwy ale sprawiedliwy.

Widziałem punkty wyborcze w USA są wręcz oblężone tak nie było nigdy (nie pytajcie na kogo ja głosowałem) ale nie wiadomo na kogo te olbrzymie rzesze glosują. W większości garną się czarni na wcześniejsze oddawanie głosów.

To co się dowiemy niebawem oficjalnie o tym babsztylu Hilary Clinton to nie wszystkim będzie się mieścić w głowie. Nadmieniam tylko że FBI obecnie ma wystarczające dowody ", aby umieścić Hillary Clinton i jej załogę na dożywocie" Np. Robiła sobie prywatne wojny na bliskim wschodzie za łapówy np. Rozwaliła Syria za łapówę od Qataru bo Prezydent, Bashar Assad odmówił ułożenia gazociągu arabom przez Syrię z Qataru do europy.
Ona (Clintonowa) powinna być w każdej chwili aresztowana ale FBI zastanawia się jak to zrobić aby lud nie znaczą rozruchów w jej obronie - Tak z panem Obamą też jest sprawa bardzo ale to bardzo śmierdząca dla tego ostatnio jest taki zdesperowany w swych wystąpieniach i posiwiał tak nagle. Tak pedofilia też. Agenci przeglądający E-mail stwierdzili że żołądek się przewraca, tego nawet czytać nie można. Ona i jej współpracownicy maja na pewniaka dożywocie.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki