REKLAMA
WEBINAR

Rząd Holandii hazardowym bossem. Zarabia na grze grube miliony euro

2023-06-04 06:00
publikacja
2023-06-04 06:00

Rząd jest jednym z największych bossów hazardowych w Holandii i w ubiegłym roku osiągnął 123 mln euro zysku z hazardu - napisał dziennik „Algemeen Dagblad”. Z jednej strony gabinet określa zasady obowiązujące na rynku gier hazardowych, ale z drugiej strony jest na nim ważnym graczem - zauważa gazeta.

Rząd Holandii hazardowym bossem. Zarabia na grze grube miliony euro
Rząd Holandii hazardowym bossem. Zarabia na grze grube miliony euro
fot. Netfalls Remy Musser / / Shutterstock

Teoretycznie celem państwa powinno być ograniczanie hazardu, który każdego roku wpędza tysiące Holendrów w problemy finansowe. Okazuje się, że tylko teoretycznie, albowiem państwo nie tylko zarabia na hazardzie, ale również go mocno promuje.

Przykładem mogą być agresywne reklamy Nederlandse Loterij, Toto i Krasloten, które namawiają Holendrów do podjęcia ryzyka i zagrania w jedną z gier oferowanych przez podmioty, które należą do państwa.

„Rząd jest de facto największym graczem na rynku hazardu w naszym kraju i to jest problem. Z jednej strony określa on zasady obowiązujące na rynku gier hazardowych, ale z drugiej strony jest tam ważnym graczem” – czytamy w „AD”.

Rząd twierdzi, iż państwo jest zaangażowane na tym rynku, gdyż chce chronić konsumenta, zapobiegać przestępczości i oszustwom i jednocześnie walczyć z uzależnieniem od hazardu. „Absolutnie tak nie jest” – odpowiada Floor van Bakkum z kliniki uzależnień Jellinek cytowany w dzienniku. Jego zdaniem reklamy rządowych spółek zajmujących się hazardem tworzą iluzje, że mniej zamożni Holendrzy nagle staną się bogaci.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Najwięcej na tego typu działalności zarabia Pinokio, bo otworzenie w Polsce firmy to istny hazard.
carlito1
A my mam bezpieczny hazard bo ten ten prywatny to jest zły, niedobry, niszczy życie i uzależnia... A ten państwowy jest dobry.

vacarius
Hazard wpędza w kłopoty, alkohol i narkotyki wpędza w kłopoty, bron zabija. Wszystko i wszyscy winni tylko nie ludzie.
carlito1
Nie prawda, my mamy tylko państwowy hazard, a ten jak zapewniają osły jest bezpieczny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki