REKLAMA

Rumunia: były premier Victor Ponta straci tytuł doktora za plagiat

2016-07-27 16:21
publikacja
2016-07-27 16:21

Były premier Rumunii Victor Ponta straci tytuł doktora, gdyż splagiatował pracę doktorską - postanowiła w środę Krajowa Rada ds. Poświadczania Tytułów, Dyplomów i Certyfikatów Uniwersyteckich, podtrzymując swą wcześniejszą decyzję w tej sprawie.

fot. / / YAY Foto

Decyzja zapadła stosunkiem głosów 37 do 10 - precyzuje agencja Associated Press. Minister edukacji formalnie unieważni doktorat.

Magazyn naukowy "Nature" poinformował w 2012 roku, że ponad połowa liczącej 432 strony pracy Ponty, napisanej w 2003 roku na temat Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), została splagiatowana z prac dwóch rumuńskich badaczy prawa.

Ponta zaprzeczał, że popełnił plagiat, ale przyznał że nie zawsze podawał źródła w przypisach.

W listopadzie 2015 roku Victor Ponta podał się do dymisji w następstwie ostrych protestów, które wybuchły po pożarze w bukareszteńskim klubie nocnym; zginęły wówczas 64 osoby.

W grudniu 2012 roku sam zrzekł się tytułu doktora. Decyzję ogłosił w liście adresowanym do Uniwersytetu w Bukareszcie, który w lipcu 2003 roku przyznał mu tytuł doktora nauk prawnych.(PAP)

cyk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Janus
Na naszym rodzimym podwórku bierze się cudze doktoraty, tłumaczy i wydaje jako własne: https://genuino.pl/wszystkie-aktualnosci/nowe-informacje-dotyczace-sprawy-jerzego-s-z-politechniki-krakowskiej I media o tym nie trąbią.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki