Rumunia: były premier Victor Ponta straci tytuł doktora za plagiat

Były premier Rumunii Victor Ponta straci tytuł doktora, gdyż splagiatował pracę doktorską - postanowiła w środę Krajowa Rada ds. Poświadczania Tytułów, Dyplomów i Certyfikatów Uniwersyteckich, podtrzymując swą wcześniejszą decyzję w tej sprawie.

Rumunia: były premier Victor Ponta straci tytuł doktora za plagiat
Rumunia: były premier Victor Ponta straci tytuł doktora za plagiat (YAY Foto)

Decyzja zapadła stosunkiem głosów 37 do 10 - precyzuje agencja Associated Press. Minister edukacji formalnie unieważni doktorat.

Magazyn naukowy "Nature" poinformował w 2012 roku, że ponad połowa liczącej 432 strony pracy Ponty, napisanej w 2003 roku na temat Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), została splagiatowana z prac dwóch rumuńskich badaczy prawa.

Ponta zaprzeczał, że popełnił plagiat, ale przyznał że nie zawsze podawał źródła w przypisach.

W listopadzie 2015 roku Victor Ponta podał się do dymisji w następstwie ostrych protestów, które wybuchły po pożarze w bukareszteńskim klubie nocnym; zginęły wówczas 64 osoby.

W grudniu 2012 roku sam zrzekł się tytułu doktora. Decyzję ogłosił w liście adresowanym do Uniwersytetu w Bukareszcie, który w lipcu 2003 roku przyznał mu tytuł doktora nauk prawnych.(PAP)

cyk/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Janus

Na naszym rodzimym podwórku bierze się cudze doktoraty, tłumaczy i wydaje jako własne: https://genuino.pl/wszystkie-aktualnosci/nowe-informacje-dotyczace-sprawy-jerzego-s-z-politechniki-krakowskiej I media o tym nie trąbią.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil