REKLAMA

Rubicon Partners zmienia strategię; chce sprzedać akcje Miraculum i 5th Avenue Holding

2014-08-18 19:07
publikacja
2014-08-18 19:07

Grupa Rubicon Partners ma nową strategię rozwoju. Spółka chce ograniczyć działalność inwestycyjną i sprzedać aktywa portfelowe, w pierwszej kolejności akcje Miraculum i 5th Avenue Holding - podał Rubicon w komunikacie.

"Zarząd podjął decyzję o bardzo istotnym ograniczeniu działalności inwestycyjnej i zdecydował o sprzedaży aktywów, które znajdują się obecnie w portfelu spółki. Celem tych działań jest spłata wszystkich zobowiązań Rubicon Partners wynikających z wyemitowanych obligacji i zaciągniętych kredytów bankowych. W pierwszej kolejności na sprzedaż zostaną wystawione akcje spółek Miraculum i 5th Avenue Holding, gdzie rozpoczęto już działania zmierzające do pozyskania inwestorów zainteresowanych przejęciem tych aktywów. W ramach prowadzonych rozmów rozważane są scenariusze zakładające wyjście do inwestora branżowego, jak również do inwestorów finansowych lub funduszy private equity" - napisano w komunikacie.

Rubicon Partners ma ponad 30 proc. akcji notowanej na GPW spółki kosmetycznej Miraculum i ponad 20 proc. notowanej na NewConnect spółki 5th Avenue Holding.

Grupa Rubicon Partners chce się koncentrować na świadczeniu usług doradczych i rozbudowywać zespół analityczny.

"Celem zarządu spółki jest stworzenie butiku doradczego, który rocznie obsługiwałby transakcje o łącznej wartości od 700 mln do 1,5 mld zł (...). Z tego typu działalności można generować od kilku do kilkunastu mln zł zysku rocznie, który byłby dystrybuowany do akcjonariuszy w formie dywidendy" - podał Rubicon Partners.

Spółka podała, że środki, które zostaną uzyskane ze sprzedaży portfela inwestycyjnego (po spłacie obligacji i kredytów bankowych) zarząd planuje rozdystrybuować pomiędzy akcjonariuszy w formie skupu akcji własnych. Zależeć to jednak będzie od decyzji akcjonariuszy. (PAP)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki