REKLAMA

Rolicki krytycznie o "Roku Gierka"

2013-01-03 23:36
publikacja
2013-01-03 23:36
Janusz Rolicki, autor wywiadu-rzeki z Edwardem Gierkiem, krytykuje pomysł ustanowienia jego roku. Zaproponował to Sojusz Lewicy Demokratycznej. Pojutrze minie sto lat od urodzin byłego pierwszego sekretarza KC PZPR.

"Tonący brzytwy się chwyta - to powiedzenie świetnie pasuje do tej propozycji" - powiedział Janusz Rolicki w rozmowie z dziennikiem "Polska". "Gierek zmarł 10 lat temu. Dlaczego wcześniej SLD nie chciał go upamiętnić? Było wiele okazji ku temu, zwłaszcza w czasach, kiedy ta partia była u władzy. Ale wtedy Sojusz był jak najdalszy od tego. Gdy Gierek zmarł, Leszek Miller nie pojechał na jego pogrzeb" - przypomniał Rolicki. "A teraz szuka zaczepień, by podziałać na społeczne emocje i poprawić notowania własnej partii. Jego propozycja jest wyrachowana - choć sama w sobie nie jest najgorsza".

"Gierek był zjawiskiem" - dodaje jednak Janusz Rolicki. "Można wręcz mówić o gierkizmie. Dlatego dobrze by było, gdyby zaczęło się o nim mówić więcej niż tylko to, że zadłużył kraj" - powiedział publicysta dziennikowi "Polska"."Polska" 04 01/Siekaj/ab
Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Gazda
Kolosalnie zadłużył Polskę Rostowski ,geniusz z rządu Tuska.Gierek przy nich to harcerzyk.Gierek pozostawił po sobie z tych pieniędzy Hutę Katowice ,autostradę którą do dziś nazywają "Gierkówką", kupę zakladów pracy ,natomiast wymienieni POwyżej "dwaj tenorzy"sprzedali pół Polski i nie dosyć Kolosalnie zadłużył Polskę Rostowski ,geniusz z rządu Tuska.Gierek przy nich to harcerzyk.Gierek pozostawił po sobie z tych pieniędzy Hutę Katowice ,autostradę którą do dziś nazywają "Gierkówką", kupę zakladów pracy ,natomiast wymienieni POwyżej "dwaj tenorzy"sprzedali pół Polski i nie dosyć ,że pięniędzy z tego nie ma to dług będą spłacać Polacy do 10-tego pokolenia.Jak do tego dodać ogromne dotację unijne z których pobudowano jakieś ścieżki rowerowe ,które nazwano autostradami ,to ja się pytam gdzie są pieniądze ??????
~S.O.
To piramidalna bezczelność i prowokacja,aby czcić komunistycznego drania ,którego dorobkiem było kolosalne zadłużenie kraju i kryzys gospodarczy zapoczatkowany przez jego poprzedników !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki