Dodatkowa opłata za wymianę walut w weekendy była obecna w ofercie Revoluta od samego początku. Uzasadniano ją brakiem notowań na rynku forex i zabezpieczeniem przed zmiennością kursu. Teraz bank rezygnuje z tej pozycji w cenniku. Nie dotyczy to jednak wszystkich pakietów.


Revolut robi wiosenne porządki w cenniku. Zmiany ucieszą wszystkich tych, którzy korzystają z usługi wymiany walut i zdecydowali się na płatne pakiety rachunków. W planach Premium, Metal i Ultra zlikwidowana zostaje dodatkowa opłata za wymianę walut w weekendy. W planie Plus stawka opłaty będzie obniżona z 1 proc. do 0,5 proc.
Użytkownicy pakietu Standard (bez comiesięcznych opłat) nadal muszą się liczyć z dodatkową opłatą w wysokości 1 proc. Jednym ze sposobów jej uniknięcia jest dokonanie transakcji na zapas, np. zakup waluty przed zagranicznym wyjazdem.
“Ukryte, podstępne i wygórowane opłaty za kupno i sprzedaż walut były kiedyś utrapieniem podróżujących. Revolut zmienił reguły gry. Wprowadził atrakcyjne kursy i jasne zasady wymiany, dzięki którym płacimy za granicą jak miejscowi. Teraz, podróżowanie będzie jeszcze prostsze. Klienci planów Premium, Metal i Ultra w Revolut nie będą już ponosić dodatkowej opłaty za wymianę walut w weekendy. To najnowsza z długiej serii korzyści płynących z posiadania płatnych planów Revolut, obok globalnej łączności dzięki eSIM, dostępem do saloników lotniskowych, czy rezerwowaniu noclegów bezpośrednio z poziomu aplikacji" - powiedziała Tara Massoudi, Head of Premium Products w Revolut.
MK
























































