Resort gospodarki: wzrost PKB w I kw. wyniósł 3,3 proc.

Wzrost PKB w I kwartale wyniósł 3,3 proc. - wynika comiesięcznego raportu Ministerstwa Gospodarki. Resort podtrzymał prognozę wzrostu w całym 2015 r. na poziomie 3,4 proc.

Rośnie polski PKB
Rośnie polski PKB (fot. iStock / Thinkstock)

"Według szacunku DSA MG, w I kwartale 2015 r. PKB wzrósł o 3,3 proc. Głównym motorem wzrostu był popyt krajowy" - napisano w comiesięcznym raporcie.

Z wyliczeń MG wynika, że spożycie ogółem wzrosło o 4,0 proc., spożycie indywidualne o 3,2 proc., zaś nakłady brutto na środki trwałe wzrosły o 7,8 proc.

W czwartek w rozmowie z PAP Aneta Piątkowska, dyrektor departamentu strategii i analiz w resorcie gospodarki oceniła, że wzrost PKB w I kwartale wyniósł 3,3-3,4 proc. rdr. (PAP)

nik/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Skwar

Obluda i cynizm POlskiego rzadu, informacja zdałoby się rewelacja a wystarczy przeczytać artykul wyżej. Polska kraj 40 mln, bogate złoża węgla brunatnego, kamiennego a nie potrafiący zaspokoić potrzeb energetycznych kraju, niedługo powietrze będziemy kupować od niemiaszkow.

! Odpowiedz
2 3 ~DMPS

ooo to ile prostytutek nalapali?

! Odpowiedz
2 2 ~plutarch

I kopiejka wpadła tymczasem. Putin opłacił ten wpis.

! Odpowiedz
0 0 ~Mario odpowiada ~plutarch

Plutarch chcesz trafić na Syberię zdaje się.Możesz się załapać na ferie zimowe.Taki aktywny wypoczynek połączony z pracą w kopalni.Radzę ci przestań bluzgać na Władimira Władimirowicza bo wiesz GRU czuwa.:-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil