REKLAMA

Raen S.A.: Zawarcie listu intencyjnego dotyczącego nabycia udziałów w spółce realizującej projekty OZE

2023-10-03 13:11
publikacja
2023-10-03 13:11
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 57 / 2023
Data sporządzenia: 2023-10-03
Skrócona nazwa emitenta
Raen S.A.
Temat
Zawarcie listu intencyjnego dotyczącego nabycia udziałów w spółce realizującej projekty OZE
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Raen S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Emitent") informuje, że w dniu 2 października 2023 roku podpisał List intencyjny (dalej: "LOI") z ERA PV sp. z o.o. z siedzibą w Płochocinie (dalej: "ERA PV"), w którym Emitent wyraził zainteresowanie dokonaniem inwestycji i nabyciem udziałów w ERA PV w ilości pozwalającej na przejęcie nad nią kontroli.

ERA PV jest to podmiot prowadzący działalność w zakresie realizacji projektów związanych z OZE, posiadający bogate doświadczenie w projektowaniu, dostawie oraz instalacji fotowoltaicznych dla biznesu.
W zakresie działalności ERA PV znajdują się wszystkie etapy realizacji od projektowania, po uzyskiwanie wszystkich pozwoleń takich jak: warunki zabudowy, warunki przyłączeniowe, projekt budowlany, uzgodnienia z zakładami energetycznymi, aż do uzyskania ostatecznej decyzji na użytkowanie instalacji.
ERA PV w okresie działalności od stycznia 2019 roku pozyskała kilkuset klientów, dla których wybudowała około 450 instalacji fotowoltaicznych na łączną ilość mocy zainstalowanej przekraczającej 20 MW, z czego największa z nich to instalacje o mocy 2 MW.
Poza działaniami realizacyjnymi ERA PV zajmuję się również pracami serwisowymi, a także stałym monitoringiem i zarządzaniem pracy instalacji dla swoich klientów. Zdobyte doświadczenia i monitoring rynku energetycznego pozwalają na prowadzenie konsultingu w celu maksymalizacji efektywności ekonomicznej zrealizowanych inwestycji. ERA PV odnotowała za 2022 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 16 532 tys. zł oraz zysk operacyjny na poziomie 997 tys. zł.

Zgodnie z postanowieniami LOI strony wstępnie i niezobowiązująco wskazały, że Emitent jest zainteresowany zainwestowaniem kwoty 2,5 mln zł w celu objęcia nowych udziałów w ERA PV oraz przejęcia części istniejących udziałów, pod warunkiem m.in. pozytywnego wyniku badania Due Diligance ERA PV, podjęcia uchwały przez zgromadzenie wspólników ERA PV o podwyższeniu kapitału zakładowego oraz nabycia od jednego ze wspólników posiadanych przez niego udziałów w ERA PV. LOI został zawarty na okres 60 dni od dnia jego podpisania.

Postanowienia LOI nie stanowią dla żadnej ze Stron, na tym etapie rozmów, zobowiązania do dokonania transakcji. O kolejnych krokach lub wynikach prowadzonych przez Emitenta rozmów, Emitent będzie informować w oddzielnych raportach bieżących.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-10-03 Adam Guz Prezes Zarządu Adam Guz
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki