Putin wzywa do zniszczenia zapasów broni chemicznej

Prezydent Rosji wezwał inne kraje do całkowitego zniszczenia zapasów broni chemicznej. Władimir Putin oświadczył, że jego kraj już to zrobił, niszcząc 27 września ostatni pocisk zawierający substancje chemiczne.

(fot. Mikhail Metzel / FORUM)

Dokument, w którym znalazł się apel rosyjskiego prezydenta, został opublikowany na stronach internetowych Kremla i jest skierowany do państw-sygnatariuszy konwencji o zakazie broni chemicznej. Traktat w tej sprawie obowiązuje od 1997 roku i do tej pory podpisało go 190 krajów.

- Wzywamy państwa dysponujące bronią chemiczną, aby za naszym przykładem dołożyły wszelkich starań i w jak najkrótszym czasie zniszczyły swoje zapasy - można przeczytać w dokumencie podpisanym przez Władimira Putina. Prezydent Rosji wezwał także kraje, które jeszcze nie podpisały konwencji, aby uczyniły to bezzwłocznie.

Apel gospodarza Kremla został przesłany do Hagi, gdzie rozpoczęła się 22 sesja Konferencji Państw Uczestników Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kj

Źródło: IAR
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 3 2kbb

Polska wobec Ukrainy w XX w. popełniła kardynalne błędy czy nawet okresowo była jej prześladowcą.
Trzeba pamiętać że wraz z Kresowiakami po IIWŚ do Polski przeniosło się także wielu "Polaków" pochodzenia sowieckiego i z bolszewicką mentalnością którzy wcześniej uczęszczali do rosyjskich szkół i byli gorliwymi wyznawcami Stalina i "porządków" jakie on wprowadzał na terenach obecnej Ukrainy w latach 30-tych jak chociażby Wielki Głód i prześladowania Polaków i ludności narodowości Ukraińskiej... W wielu rodzinach do dzisiaj ten rys bolszewicki jest pielęgnowany z takimi osobami jak Isakowicz czy wyznawcy Kukiza. Polacy nie jednokrotnie zdradzali Ukraińców pozostawiając ich w łapach NKWD KGB i bolszewików jak stało się np w Traktacie Ryskim. Mimo że pózniej Polska miała szansę naprawić błędy z przeszłości w 1939 przepuszczając Niemców przez nasze terytorium na Rosję bolszewicką mając właśnie za pretekst zbrodnie na Polakach na Wschodniej Białorusi i terenach obecnie środkowej i wschodniej Ukrainy gdzie zginęło ponad 100 000 Polaków a kolejne 100 000 zostało zesłanych na Sybir jeszcze w czasach przed II WŚ, Wielki Głód na Ukrainie ... To jest przecież jasne że wobec tak gigantycznego naporu Rosji Sowieckiej na Ukrainę i opuszczeniu tego kraju przez Polskę, Ukraińcy szukali każdego możliwego sposobu odzyskania swojej państwowości czy sojusznika jakiego znaleźli u Niemców podczas IIWŚ ... Tutaj trzeba przytoczyć jako przykład to że Polaków na Wołyniu przed IIWŚ było tylko 17 % społeczeństwa a mieliśmy ponad połowę całej ziemi uprawnej na tym terenie.... Polska obecnie popełnia kolejny gigantyczny błąd. Terroryzujemy Ukraińców kolejny żądając uznania bezwarunkowego naszej wersji historii i to jeszcze z pogardą i cynizmem jak robi to Szczerski wiedząc że to od nasz częściowo zależy czy Ukraina zostanie kiedyś członkiem EU... już niedługo Na Białorusi będą oficjalnie stacjonować wojska Rosyjskie wzdłuż naszej wschodniej granicy i wtedy może zrozumiemy co straciliśmy przerzucając się dzisiaj z Ukraińcami i kilka pomników OUN UPA rzekomo nielegalnie postawionych na kilku cmentarzach Polski... Jednak kiedy zdamy sobie sprawę co zrobiliśmy może być już za późno .... Ludzie którzy dzisiaj walczą z Ukrainą są największymi szkodnikami Polski i pokoju w Europie po II WŚ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 11 plutarch

tak zwany wpis na temat

! Odpowiedz
17 6 plutarch

Putin -> Asad -> sarin. Dziękuję za uwagę.

! Odpowiedz
5 15 ajwaj

USA zgodzila sie swje chemikalia zniszczyc, ale jak twierdza "nie ma na to pieniedzy" :)

Moze za rok, moze pózniej...

! Odpowiedz
12 5 plutarch

nie trolluj

! Odpowiedz
11 6 tomwak

A kto tego cholerstwa najwięcej wypuścił na rynek, no kto Panie Putin?!?
A tak poza tematem, to broń biologiczna jest chyba silniejsza i czy również jest dopuszczona do użycia w konfliktach zbrojnych?

! Odpowiedz
0 0 sztos1

sprawdź kto dostarczał broń chemiczną IRAKOWI I IRANOWI W LATACH SIEDEMDZIESIĄTYCH .

! Odpowiedz
0 0 sztos1 odpowiada sztos1

a raczej osiemdziesiątych

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil