REKLAMA
PILNE

Putin i Merkel rozmawiali telefonicznie o Syrii, Libii i wschodniej Ukrainie

2020-06-09 21:21
publikacja
2020-06-09 21:21

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali we wtorek telefonicznie, głównie o sytuacji w Syrii - poinformował Kreml w komunikacie. Przekazał, że dyskutowali także o Libii i wschodniej Ukrainie.

fot. Reuters / / FORUM

Putin i Merkel, zgodnie z komunikatem, przede wszystkim rozmawiali o potrzebie niesienia pomocy humanitarnej mieszkańcom syryjskiej prowincji Idlib, gdzie wciąż trwa ofensywa zbrojna wojsk rządowych przeciwko rebeliantom i dżihadystom.

Tematem rozmowy obu przywódców była również ogarnięta wojną domową Libia. Przywódcy, jak podano w komunikacie, wyrazili zaniepokojenie eskalacją działań wojennych w tym kraju. "Podkreślono brak alternatywy wobec szybkiego zawieszeni broni i rozpoczęcia negocjacji pod patronatem UE i ONZ. Strona rosyjska pozytywnie oceniła egipskie wysiłki mediacyjne na rzecz pokojowego rozwiązania kryzys libijskiego" - oświadczył Kreml.

Putin i Merkel wyrazili też poparcie dla kolejnych rozmów w formacie normandzkim, które dotyczą sytuacji w Donbasie na Ukrainie. Format normandzki tworzą Niemcy, Francja, Rosja i Ukraina. (PAP)

zm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
itsofreeky
Wyprowadzić wojsko Europejskie z koszar zaprowadzić Pokój w tych miejscach proste jak 46 państw wypowie wojnę jakiemuś Watażkowi to się zesra cała jego armia w 24h. a jak nie to trzeba będzie odwiedzić starczy na okrążenie ze wszystkich stron w kilku konfliktach naraz.
itsofreeky
Przeciwstawne postępowanie macie okazje zaobserwować w tego typu wiadomościach.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki