REKLAMA

Putin: NATO podejmuje wobec Rosji "realne kroki konfrontacyjne"

2016-06-30 13:35
publikacja
2016-06-30 13:35

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że NATO podejmuje wobec Rosji "realne kroki konfrontacyjne". Ocenił, że prowadzone są działania, których celem jest osłabienie wieloletniego "parytetu wojskowego".

Putin: NATO podejmuje wobec Rosji "realne kroki konfrontacyjne" / fot. Mikhail Metzel / FORUM

W wystąpieniu na dorocznym spotkaniu z ambasadorami i stałymi przedstawicielami Federacji Rosyjskiej za granicą Putin powiedział, że obecnie "rozmyślnie podkreślane jest antyrosyjskie ukierunkowanie NATO". Dodał, że Sojusz "podejmuje realne kroki konfrontacyjne" wobec Rosji.

"Stale się nas obwinia o to, że realizujemy jakąś aktywność wojskową. Gdzie? Na naszym terytorium. A to, co dzieje się przy naszych granicach, to jest normalne" - powiedział. Zaznaczył, że "w Polsce i krajach bałtyckich rozmieszczane są siły szybkiego reagowania i uzupełniane są arsenały broni ofensywnej". Dodał, że "celem tego wszystkiego jest osłabienie parytetu wojskowego, który kształtował się się przez dziesięciolecia".

Putin zapewnił, że Rosja nieprzerwanie "śledzi te procesy", wie, jak reagować i będzie to czynić. Zapowiedział, że "nie będzie słabości" Rosji i że zawsze zdoła się ona obronić.

Rosyjski prezydent ocenił też, że należy "energicznie przeciwdziałać monopolowi informacyjnemu mediów zachodnich". Potrzebne jest - dodał - wspieranie "wszystkimi dostępnymi metodami" tych mediów rosyjskich, które pracują za granicą. "I nie można po prostu dopuszczać kłamstw w odniesieniu do Rosji, nie można dopuszczać fałszowania historii" - oświadczył.(PAP)

awl/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Obserwator
Ciekawe co car pali że ma takie wizje. Chociaż zapity rosyjski naród chamów i ciemniaków wszystko łyka co car mówi. A mniejszość normalnych ludzi się nie wychyla bo odrazu psy kremla ja rozszarpują na śmierć. On nie jest dla ruskich słońcem narodu. To już jest dla nich półbug. U otwarte celowo. Taki ruski Zeus.

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki