Przerwy weekendowe w bankach. Pierwsze utrudnienia jeszcze w piątek

W najbliższy weekend siedem banków będzie przeprowadzało konserwacje i modernizacje serwisów internetowych. Będą się one wiązały z brakiem dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. Pierwsze utrudnienia pojawią się jeszcze w piątek wieczorem.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Na liście banków, które w najbliższych dniach przeprowadzą prace informatyczne znalazły się mBank, Nest Bank, Idea Bank, Getin Noble Bank, Bank BPS oraz Inteligo.

mBank

Prace modernizacyjne zaplanowane przez mBank odbędą się w sobotę (5 października). Od godz. 8:30 do 15:00 niedostępna będzie usługa eMakler.

Nest Bank

Jeszcze dziś wieczorem rozpoczną się prace konserwacyjne w serwisie Nest Banku. Od godz. 22:00 do 4:30 w sobotę (5 października) bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działały jedynie w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że zlecenia zostaną jedynie zapisane w systemie, ale będą realizowane dopiero po zakończeniu prac. 

Podczas przerwy nie będzie możliwe wykonanie przelewu natychmiastowego ani doładowanie telefonu komórkowego. Niedostępne będą również operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki). Nie będzie można także zasilać kart kredytowych i debetowych. Klienci Nest Banku podczas prac nie skorzystają także z NestPrzelewu podczas zakupów internetowych.

Bank BPS

Także w nocy z piątku na sobotę niedostępny będzie system bankowości internetowe Banku BPS. Prace i tym samym utrudnienia potrwają od godz. 21:00 w piątek (4 października) do godz. 2:00 w sobotę (5 października).

BNP Paribas

Wyłączenie systemów informatycznych zapowiedział także BNP Paribas. Bankowość internetowa i mobilna będą niedostępne od godz. 23:00 w piątek (4 października) do godz. 12:00 w sobotę (5 października). W czasie trwania prac będzie za to można korzystać z kart i wypłacać pieniądze z bankomatów.

PKO BP i Inteligo

PKO BP poinformował klientów o planowanych pracach modernizacyjnych w iPKO i IKO. Prace potrwają w nocy z soboty na niedzielę (5/6 października) od godz. 3:00 do 4:00. W tym czasie nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz wykonywać płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.

W czasie przerwy działanie aplikacji IKO zostanie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą Blika. Analogiczne utrudnienia obejmą także bankowość internetową w Inteligo.

Idea Bank

Na ten weekend prace modernizacyjne zaplanował także Idea Bank. Od godz. 22:00 w piątek (4 października) do godz. 6:00 w sobotę (5 października) nie będzie można wykonywać operacji za pomocą bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Getin Noble Bank

Z przerwą w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej muszą liczyć się również klienci Getin Noble Banku. Prace konserwacyjne potrwają w nocy z piątku na sobotę (4/5 października) od godz. 23:30 do 9:30.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 12 kryzysio

W Volkswagen Banku przerwa trwa już od 13 września - bank wdrożył niedziałający system auroryzacji i mężnie walczy z problemem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne