Prokuratura skierowała akt oskarżenia ws. Finroyal

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie spółki Finroyal. Kierowana przez Andrzeja K. w latach 2007-2012 spółka miała niekorzystnie rozporządzać mieniem około 1700 klientów, wynoszącym ponad 100 milionów złotych.

Mechanizm stosowany w Finroyal miał cechy piramidy finansowej (fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM)

Mężczyznę, oprócz dokonania oszustwa na szkodę klientów spółki, prokuratura oskarża o prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia i oszustwa klientówZa ten drugi czyn grozi mu do 10 lat więzienia. W śledztwie uzyskano materiał dowodowy składający się z ponad 300 tomów akt.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że przedsiębiorstwo Andrzeja K. działało w oparciu o mechanizmy piramidy finansowej. To dlatego, że część pieniędzy miała być przeznaczana na wypłaty odsetek dla wcześniejszych klientów. Ponadto pieniądze uzyskiwane od klientów wbrew zawieranym umowom - zdaniem śledczych - przeznaczane były na ryzykowne spekulacje walutowe i inwestycje w nierentowne spółki. Miały być też wydawane na pokrywanie kosztów działalności Finroyal, także reklamowej, oraz własne wydatki oskarżonego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Andrzej K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Złożył obszerne wyjaśnienia, zaprzeczając między innymi, by wprowadzał klientów w błąd.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/komunikat/vey/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~beti

Czy ktos ma najswiezsze wiadomosci w sprawie Finroyal co sie dzieje i czy klienci maja szanse odzyskac swoje pieniadze?

! Odpowiedz
0 1 ~andrzej

Straciłem sporo pieniędzy w związku z Finroyal chciałbym nawiązać kontakt z kimś kto rónież tak stracił.

! Odpowiedz
0 3 ~zbig

Jak pisała prasa główny macher Finroyalu Andrzej K. chodzi wolno po Warszawie - ma podobno dozór policyjny i nie może opuszczać Polski. Malwersanta z amber gold posadzili a Andrzej K.?????- chyba za dużo wie. - Działał na polskim rynku finansowym 5 lat pod parasolem instytucji państwowych , które mają za zadanie pilnować porządku prawnego w państwie , wygrywał procesy w sądach , otrzymał LAUR KLIENTA jako objawienie roku 2011, reklamował się na GIGANTYCZNYCH BILBORDACH w Warszawie i innych miastach. WTEDY NIKT NIE DOSTRZEGAŁ PIRAMIDY ????????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~tusk

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~bolowałek

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~plazowicz

Madoffa w USA skazali od ręki mimo iż w grę wchodziły dziesiątki miliardów dolarów, dziesiątki tysięcy pokrzywdzonych i przestępcza działalność w przeciągu dekad. Przecież to jest cyrk.

! Odpowiedz
0 4 ~Dim

Madoffa spisali na straty i postanowili zmienić mu rolę. Ostatnią obsadę załatwili mu w filmie pt. Sprawiedliwość zawsze wygrywa. Jednak w historii tej nie ujawniły się całe zastępy spadochroniarzy Madoffo podobnych którzy są wciąż asekurowani przez siły dobra strzegące porządku.

! Odpowiedz
0 0 ~niusia

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil