REKLAMA

Program Antykryzysowy: Tak działają covidowi oszuści

2020-09-08 10:00
publikacja
2020-09-08 10:00
Bankier.tv

Pandemia COVID-19 okazała się fantastyczną okazją dla wszystkich oszustów i złodziei. Jakie są najczęstsze oszustwa? Na które z nich najłatwiej się nabieramy? Kto jest najbardziej narażony? I jak się chronić? O tym rozmawiamy dziś z Mariuszem Witalisem, partnerem w dziale zarządzania ryzykiem nadużyć, EY.

- Popularność schematów cały czas się zmienia. Przestępcy stale opracowują nowe metody oszukiwania osób i firm. Kiedy świadomość istnienia danego schematu jest duża, np. dzięki akcji "Krok przed oszustwem" i coraz trudniej wykorzystać kolejne ofiary, to oszuści wymyślają kolejne sposoby. I tak też działają te schematy na COVID. W przeszłości były znane oszustwa "na wnuczka", potem pojawiły się mutacje "na policjanta ostrzegającego przed oszustwem na wnuczka". Tak samo w oszustwach covidowych - w zależności od tego, na jakim stadium pandemii jesteśmy, to oszustwa się zmieniają - mówi Mariusz Witalis.

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy w wersji podcastowej.

Wszystkie rozmowy znajdziecie na stronie PB.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

JS

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Program Antykryzysowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki