REKLAMA

Prezydent Warszawy na zwolnieniu lekarskim Ratusz: to nie koronawirus

2020-03-11 13:42
publikacja
2020-03-11 13:42

Prezydent Rafał Trzaskowski przebywa na zwolnieniu lekarskim. To nie ma nic wspólnego z koronawirusem. Za kilka dni powinien wrócić do pracy – poinformowała w środę rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

fot. Adam Chełstowski / / FORUM

"Prezydent jest lekko przeziębiony, nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, jest osłabiony na dużą ilością pracy, którą wykonywał. Prezydent pracował praktycznie 24 godziny na dobę" – powiedziała Gałecka.

Podkreśliła, że Trzaskowski nie ma gorączki. "Ma 35,5 st. C. Tak na prawdę, jest to bardziej osłabienie" – oceniła. "Lekarz zalecił mu pozostanie w domu. Prezydent obecnie przebywa w domu. Ma zwolnienie do końca tygodnia" – oznajmiła w rozmowie z PAP.

Podkreśliła, że stan zdrowia prezydenta nie jest związany z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem. Przyznała jednak, że obecnie nie można z całą pewnością tego wykluczyć.

W środę w stołecznym ratuszu odbyło się spotkanie prezydentów największych miast w Polsce poświęcone działaniom w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Z powodu choroby nie brał w nim udziału prezydent Trzaskowski.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska powiedziała podczas konferencji prasowej po spotkaniu, że w sytuacji, kiedy rząd postanowił o zamknięciu placówek oświatowych od przyszłego poniedziałku, samorządy poświecą ten czas na przygotowanie przedszkoli i szkół do dalszego funkcjonowania. Wskazała, że chodzi m.in. o zakup środków do dezynfekcji, zwracając przy tym uwagę na to, że trudno je dostać.

Zaapelowała do rządu, aby przygotował odpowiednie wytyczne dotyczące działań w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. "Potrzebujemy bardzo czytelnych instrukcji dla dyrektorów i mam nadzieję, że przez ten okres dwóch tygodni kuratorium oświaty i Ministerstwo Zdrowia takie instrukcje dla dyrektorów szkół przygotuje" - oznajmiła.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił, że w Poznaniu w trybie pilnym potrzebne są maski, "bo – jak uzasadnił - inaczej personel medyczny odmówi dalszej pracy". Wskazał, że NFZ, powinien natychmiast "umożliwić przesunięcie środków, które są w formie ryczałtu przeznaczone na różnego rodzaju oddziały w szpitalu (…) na oddziały zakaźne".

Poinformował, że w Poznaniu oddział zakaźny w szpitalu miejskim dysponuje 32 łóżkami. "Rektor uniwersytetu medycznego jest w stanie zrobić 20 takich miejsc" – dodał. (PAP)

Autor: Alicja Skiba, Wojciech Kamiński

skib/ wnk/ aj/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki