Nikt z nas nie zapisywał się do parapaństwa, któremu na imię Unia Europejska; chcemy, żeby Polska była Polską w ramach UE - powiedział prezydent Karol Nawrocki w środę podczas uroczystości wręczenia nagrody Człowieka Wolności tygodnika „Sieci”, której został laureatem.


W środę wieczorem miała miejsce uroczystość wręczenia nagrody Człowieka Wolności 2024 tygodnika „Sieci”. Laureatem tej nagrody został prezydent Karol Nawrocki. Na gali - oprócz prezydenta - obecni byli m.in. szef Kancelarii Prezydenta Zbigniew Bogucki, szef gabinetu prezydenta Paweł Szefernaker czy prezes TK Bogdan Święczkowski.
W swoim wystąpieniu po odebraniu nagrody Nawrocki podkreślił, że Polska jako wspólnota narodowa w swojej historii musiała „bić się" o swoją wolność, ale musi to robić także i teraz - w ramach Unii Europejskiej.
- Musimy tam się bić o naszą wolność i niepodległość, bo nikt z nas nie zapisywał się do parapaństwa, któremu na imię Unia Europejska. My chcemy, aby Polska była Polską w ramach UE - powiedział.
Dodał, że Polska „ma do zdobycia” wolność także poprzez realizację wielkich „idei i inwestycji”. - Nasza wolność wymaga też od nas domagania się wielkich idei i wielkich inwestycji takich jak CPK, takich jak Polskie Porty, takich jak Polska Żegluga Śródlądowa - zaznaczył. W jego przekonaniu dzięki tym projektom Polska może „wygrać wolność także w gospodarce”, a w procesie tym nie należy „oglądać się na sąsiadów’.
- Polska jest skazana na wielkość, ambicję, na wielkie idee i tej wolności chyba wszyscy chcemy - podkreślił.
Nagrody Człowieka Wolności 2024 tygodnika „Sieci” przyznawana jest od 2015 r. W poprzednich latach laureatami nagrody byli m.in. były prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński, były premier Mateusz Morawiecki czy była prezes TK Julia Przyłębska.(PAP)
iwo/ mro/
























































