REKLAMA

Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat

2022-01-17 11:16
publikacja
2022-01-17 11:16
Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat
Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat
fot. Chris Kleponis / / FORUM

Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat, ale fala związana z wariantem omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami - powiedział w poniedziałek szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla francuskiej stacji BFM TV.

"To wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć" - wskazał Bourla. Ocenił jednak, że w przyszłości nie będzie wielu ograniczeń, ponieważ szczepionki i leczenie okazały się skuteczne.

W rozmowie z BFM TV oświadczył również, że szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci jest "bezpieczna i skuteczna", ale zastrzegł, że czwarta dawka nie powinna być jeszcze dopuszczona do stosowania u wszystkich, ponieważ "nie zebrano wystarczającej ilości danych".

Bourla powiedział, że w ramach walki z COVID-19 Pfizer przygotowuje plan inwestycyjny we Francji o wartości 520 mln euro. Ponadto - jak poinformował - koncern nawiązał współpracę z francuską grupą Novasep, by opracować lek przeciwko chorobie powodowanej przez koronawirusa. (PAP)

skib/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Komentarze (8)

dodaj komentarz
wyrwin666
Wiadomka. Biznes ma się kręcić.
3456
krążył to będzie tylko już coraz mniej frajerów
dziki_losos
Ciekawe, czy taka wypowiedź jest klasyfikowana jako "Forward-looking statement", czyli wpływająca na wycenę rynkową firmy i czy była opatrzona odpowiednimi zastrzeżeniami ;)
demeryt_69
Ten grecki 'góral' wciąż posiada gazylion akcji Pfeizera - to weterynarz z Salonik :)

peluquero
dwóch moim znajomych biznesmenów przepowiadało 'walkę' z koronawirusem na odpowiednio 4 (optymista) i co najmniej 6 lat, dlatego ten pierwszy rozpoczął już w październiku 2019r. proces przekształcania budynku z biurowego na mieszkalny i sprzedaż teraz na górce wszystkich lokali oprócz najniższych dwóch pieter pod wynajem,dwóch moim znajomych biznesmenów przepowiadało 'walkę' z koronawirusem na odpowiednio 4 (optymista) i co najmniej 6 lat, dlatego ten pierwszy rozpoczął już w październiku 2019r. proces przekształcania budynku z biurowego na mieszkalny i sprzedaż teraz na górce wszystkich lokali oprócz najniższych dwóch pieter pod wynajem, a drugi przy lockdownie w październiku rok później 2020r. (czerwona i totalny 10.10 i 24.10) wyprzedał całe zapasy, 50% promocji i zamknął skasował wszystkie restuaracje (akurat kończyły się pod koniec roku umowy wynajmu lokalu w 2 z trzech przypadków)
carlito1
Pewnie, że będzie :) kapusta na tym jest niemiłosierna, niewyobrażalna ....

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki