REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Prezes PGNiG: Gaz ziemny ma bardzo dobre perspektywy w Polsce

2020-09-02 18:59
publikacja
2020-09-02 18:59
Dodaj Bankier.pl w Google

Perspektywy dla rozwoju rynku gazu ziemnego w Polsce pozostają bardzo pozytywne - ocenił w środę podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Jerzy Kwieciński.

Prezes PGNiG: Gaz ziemny ma bardzo dobre perspektywy w Polsce
Prezes PGNiG: Gaz ziemny ma bardzo dobre perspektywy w Polsce
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

“Myślę, że czeka nas co najmniej kilkanaście lat potężnych inwestycji w instalacje gazowe, w Polsce i regionie a później będziemy wykorzystywali inne technologie gazowe aby gaz ziemny zastępować innymi gazami” - powiedział Kwieciński podczas panelu "Przyszłość gazu w Europie".

Tomasz Stępień, prezes Gaz-Systemu dodał, że kierowana przez niego spółka zanotowała ponad 30 proc. wzrost zapotrzebowania na usługę przesyłu gazu ziemnego w Polsce przez ostatnie kilka lat co jest skorelowane z wielkością rynku gazowego w Polsce.

“Wzrost obserwujemy również poprzez podpisywane przez Gaz-System umowy przyłączeniowe odbiorców i dystrybucji” - dodał.

Jego zdaniem w ciągu dziesięciu najbliższych lat potencjał ten może wzrosnąć o 50 proc. Wobec rekordowego roku ubiegłego.

Wakacje na giełdzie

Zaznaczył jednocześnie, że aby nadążyć za wzrostem zapotrzebowania, Gaz-System zaplanował inwestycje w rozwój infrastruktury gazowej.

“Wartość księgowa aktywów będących w posiadaniu Gaz-Systemu to 12-13 mld zł. W ciągu siedmiu lat Gaz-System ma do wydania na inwestycje, które już realizujemy i zatwierdziliśmy - 14,5 mld zł” - powiedział Stępień.

“Rynek tak szybko potrzebuje gazu, że musimy szybko inwestować” - dodał.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jendreka
Pewnie że tak, tylko co z tego. Będzie jak z węglem, zanim się rozkręci to i gaz będą nekac.

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki