REKLAMA

Premier: Nowa "piątka PiS" ma dać nowy impuls makroekonomiczny

2019-03-18 09:49
publikacja
2019-03-18 09:49

Nasza polityka, nowa "piątka PiS", ma dać nowe perspektywy rozwojowe, nowy impuls; także impuls makroekonomiczny, bo jesteśmy w fazie globalnego spowolnienia - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną nt. nowej "piątki PiS.

/ fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Dotrzymujemy słowa i to jest nasza odpowiedzialna polityka, która ma też dać nowe perspektywy rozwojowe, nowy impuls. Też impuls makroekonomiczny, bo jesteśmy w fazie globalnego spowolnienia. Taki impuls jest klasycznym, bardzo prawidłowym działaniem gospodarczym" - powiedział premier podczas konferencji prasowej,

"Opowieść o Polsce sprawiedliwej, to jest właśnie kontynuacja wdrażania naszej piątki" - zadeklarował szef rządu. "To jest właśnie to, co pokazujemy dzisiaj, jako kolejny program. To już jest kolejna nasza obietnica, która jest spełniana. Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy wcześniej i zgodnie z tym, co zaplanowaliśmy wcześniej. Wszystko musi się odbywać w pewnych sekwencjach" - powiedział Morawiecki. Jak zaznaczył, najpierw trzeba było "naprawić finanse publiczne".

"Trzeba powiedzieć, że często w czasach III RP liberałowie mówili, że musi być wolność. Ale jaka to wolność, kiedy rodzina z trójką, czy z czwórką dzieci nie może sobie pozwolić na szkolne zakupy bez kredytu, nie może sobie pozwolić na wyjazd na wakacje? Prawdziwa wolność jest wtedy, kiedy jest więcej sprawiedliwości społecznej" - oświadczył premier. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (18)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
search
PIS jest gwarancja przyspieszenia gleby polskiej niby gospodarki stojacej na blaszakch tesco i biedronka. Bo nikt nie powie mi ze jestesmy potega w jakies dziedzinie. Sorry potega w produkcji oscypka tego z mleka holenderskiego.
antek10
To niech rozdadzą 2x więcej to bedzie prawdziwe tsunami w gospodarce. A ciezko pracujący lud dziwi sie dlaczego płace są na tak niskim poziomie.
Bo kasę rozdają zamiast obnizac podatki.
marxs
"Nasza polityka, nowa "piątka PiS", ma dać nowe perspektywy rozwojowe, nowy impuls"-hahaha pożyczyć kasę od żydowskich bankierów i rozdać chciwemu motłochowi to zaiste "nowe perspektywy rozwojowe" w prostej drodze do bankructwa co ten magister historii bredzi
marxs
ps. wpływy z VAT w lutym wzrosły r/r o 2% czyli o błąd statystyczny czyli PISy w momencie załamania gospodarczego w III RP ratunek widza w nowych jeszcze większych kredytach i długach to jest ten ich"nowy impuls" (takie "impulsy" mieli swojego czasu w Grecji,Argentynie czy Zimbabwe obecnie są w Wenezueli ps. wpływy z VAT w lutym wzrosły r/r o 2% czyli o błąd statystyczny czyli PISy w momencie załamania gospodarczego w III RP ratunek widza w nowych jeszcze większych kredytach i długach to jest ten ich"nowy impuls" (takie "impulsy" mieli swojego czasu w Grecji,Argentynie czy Zimbabwe obecnie są w Wenezueli i Brazylii)
zenonn
Piątka Kaczyńskiego. Minister finansów nie zgadza się na złamanie reguły wydatkowej .
Jak pisze gazeta, twórca reguły wydatkowej Ludwik Kotecki, wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, realizacja wyborczych obietnic PiS spowoduje przekroczenie reguły wydatkowej o 58 mld zł.

"Nie ma żadnej możliwości,
Piątka Kaczyńskiego. Minister finansów nie zgadza się na złamanie reguły wydatkowej .
Jak pisze gazeta, twórca reguły wydatkowej Ludwik Kotecki, wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, realizacja wyborczych obietnic PiS spowoduje przekroczenie reguły wydatkowej o 58 mld zł.

"Nie ma żadnej możliwości, aby PiS, nie łamiąc reguły wydatkowej, zrealizował swoje obietnice" - napisał Kotecki w opinii dla "Dziennika Gazety Prawnej". Zdaniem Koteckiego problemem są już obecne sztywne zobowiązania budżetowe.

Minister finansów Teresa Czerwińska wprost komunikuje, że z reguły wydatkowej nie zamierza rezygnować. - Reguła ta jest kluczowym narzędziem konstrukcji budżetu obok przestrzegania norm fiskalnych zawartych w pakcie stabilności i wzrostu - powiedziała na zeszłotygodniowym Forum Bankowym.
jjozi
Czy przedsiębiorca powinien się mocno trzymac za kieszeń czy juz może za serce
nostsherlock
Powinien mocno trzymać bilet lotniczy za granicę
karbinadel odpowiada nostsherlock
Albo szybkie auto. Ja wolę to drugie, bo do granicy mam niedaleko :)

Powiązane: Nowa piątka PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki