REKLAMA

Premier: Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dobrowolna

2020-11-12 10:36
publikacja
2020-11-12 10:36
fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności; pracujemy już nad logistyką ich dysytrybucji - poinformował w czwartkowym wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Komisja Europejska zatwierdziła w środę umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi.

"Dzięki umowom, które podpisaliśmy razem z innymi krajami UE mamy prawo do korzystania ze szczepionek, gdy tylko będą dostępne. Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji - w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych" - napisał szef rządu.

"Szczepionka będzie również dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności" - zapewnił Morawiecki.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

autor: Mateusz Roszak

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (24)

dodaj komentarz
xiven
gdyby epidemia była prawdziwa, pierwsze dawki przejęli by najbogatsi, potem reszta ludzi licytowała by się o kolejne partie

tymczasem my rozmawiamy o tym czy szczepienie będzie obowiązkowe czy nie, koniec końcu i tak okaże się że będzie obowiązkowe bo to nie jest dla naszego dobra i dlatego trzeba nam to wciskać na siłe
33karol33
Jak można tak podciąć skrzydła ruchowi antyszczepionkowemu? Pompowali temat, że się nie dadzą zaszczepić na długo zanim była szczepionka :(
czerwony_wiewior
Ten, kto zgadza się na zaszczepienie, może już opuścić ręce i odejść od ściany
karbinadel
Będzie dobrowolna, ale kto się nie zaszczepi, nie dostanie kartek na mięso
abcx
W pierwszej kolejności podwójną dawkę powinno otrzymać nasze dobro narodowe: prezydent, premier, ministrowie, posłowie, senatorowie, wojewodowie, wszyscy urzędnicy dowolnego szczebla.
a-zet
Jacek Sasin (29.10.2020): Cmentarze na Wszystkich Świętych będą na pewno otwarte
darius19
Panowie - to jest DOBROWOLNE - wiec moze sobie darujecie swoje uwagi - po prostu sie nie szczepcie PROSTE
wonsz
Też jestem za tym, żeby najpierw szczepionka trafiła do bezużytecznych starców. Jeśli dla mnie nie starczy w pierwszej transzy, będę przeszczęśliwy. Z przyjemnością 5-10 latek poczekam na swoją kolej.
pis_da
5-10 lat to akurat jak już będziesz bezużytecznym starcem.
niedorzeczny
Odstąpię swój przydział panu premierowi. Niech jaśnie pan weźmie dwie, będzie zdrowszy.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki