Premier: Możemy w ciągu 10 lat dogonić Włochy w PKB na głowę mieszkańca

2018-12-12 12:55
publikacja
2018-12-12 12:55
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Widzę przed nami wielką historyczną szansę, abyśmy w ciągu 10 lat dogonili Włochy w PKB na głowę mieszkańca; to marzenie jest możliwe do realizacji, osiągniemy to z rządem PiS - oświadczył w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Premier przedstawia wniosek o wotum zaufania dla rządu. W swoim wystąpieniu zapewnił, że nie ma dla niego ważniejszej sprawy, niż to, aby podnosić standard życia Polaków do poziomu zachodnioeuropejskiego.

"Tak stawiając sobie główne moje, nasze wyzwanie - widzę wielką historyczną szansę przed nami. Widzę historyczną szansę, żebyśmy w ciągu 10 lat dogonili w PKB na głowę mieszkańca Włoch - czyli kraju tradycyjnie uważanego za ten bardzo zasobny" - podkreślił Morawiecki.

Szef rządu wskazał, że marzenie dogonienia krajów zachodnich - które były dla Polaków "aspiracyjne" - jest możliwe do realizacji. "Z rządem PiS osiągniemy to" - oświadczył premier. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
dyktator_kaczka
Równie dobrze mógł powiedzieć, że za 10 lat może pieszo dojdziemy na księżyc. Ot bzdury mówione przez tego pana można by spisać w grubej księdze. Ot fatalna zmiana.
dyktator_kaczka
To że ten facet kłamie z żywe oczy to normalne, będąc w rządzie PIS musi. Inna sprawa, że znajdują się w tym kraju tacy kretyni, którzy w to uwierzą i będą powtarzać te kłamstwa.
ted61
Drogi panie najlepiej mowic za siebie Nazywajac innych kretynami wystawia pan swiadectwo o sobie samym To ze ktoś nie zgadza się z panskimi poglądami nie oznacza ze jest kretynem,bo być może pan nim jesteś.Pozdrawiam serdecznie
grzegorzkubik
Śmiem twierdzić ,że to Włochy nas muszą gonić. Ich gospodarka ma obniżone ratingi.
bankier1953
PARTIA I SOCJALIZM.Mamy powtórkę partyjnej gospodarki nierynkowej.
Tylko dlaczego tak kłamią ?
ted61
Zastanawiam się czy to nie lepsze od kolesiowej gospodarki wolnomafiowej
specjalnie_zarejestrowany2
Na razie mamy 100 nowych podatków na 100-lecie rewolucji pazdziernikowej. Kto powstrzyma tą bolszewicką swołocz??
vitosza
I oczywiscie, zadnych konkretów tylko inwektywy. 1) CITdla malych i srednich firm (ponad 400tys firm) obnizony z 15% do 9%, 2) proporcjonalne naliczanie ZUS dla malych firm,3)„półroczną rozbiegówka” dla wszystkich, którzy zakładają działalność gospodarczą, 4) 5% VAT na niektóre towary, to przyklady. Data dnia wolności I oczywiscie, zadnych konkretów tylko inwektywy. 1) CITdla malych i srednich firm (ponad 400tys firm) obnizony z 15% do 9%, 2) proporcjonalne naliczanie ZUS dla malych firm,3)„półroczną rozbiegówka” dla wszystkich, którzy zakładają działalność gospodarczą, 4) 5% VAT na niektóre towary, to przyklady. Data dnia wolności podatkowej pokazuje, że podatki sa obnizane. W TVN o tym nie mówia, oni sacza jad.
wektorwg odpowiada vitosza
Nie no faktycznie ludzki Pan
Mały ZUS istniał z przerwami od 2005 roku. Ulga była na rok do dwóch teraz ledwie 6 miesięcy.
Utrzymanie wyższych stawek VAT jako standardowych! Cit płacą spółki prawa handlowego, prowadzenie takiej spółki to wyższe koszty od księgowej zaczynając po podwójne opodatkowanie. Kwota
Nie no faktycznie ludzki Pan
Mały ZUS istniał z przerwami od 2005 roku. Ulga była na rok do dwóch teraz ledwie 6 miesięcy.
Utrzymanie wyższych stawek VAT jako standardowych! Cit płacą spółki prawa handlowego, prowadzenie takiej spółki to wyższe koszty od księgowej zaczynając po podwójne opodatkowanie. Kwota wolna od podatku degresywna. Spada do zera po osiągnięci pewnego dochodu. ZUS do góry w 2015 płaciłem 989 zł teraz 1220 zł. Zminejszenie limiitu kosztow dla samochodów w firmie ze 100% DO 75%, możliwość odliczenia tylko 50 % VAT. Limit dla samochodów osobowych do 175 tys zł ( Teraz każde luksusowe auto będzie jeździć na czeskich numerach!
ted61
Ja tez nie cierpie tych nowomodnych kolorowych marszow z bolszewikami na czele .Pozdrawiam serdecznie.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki