REKLAMA

Prawie 36 proc. badanych oddałoby głos na PiS. Sondaż Instytutu Badań Pollster

2021-04-22 07:12
publikacja
2021-04-22 07:12
Prawie 36 proc. badanych oddałoby głos na PiS. Sondaż Instytutu Badań Pollster
Prawie 36 proc. badanych oddałoby głos na PiS. Sondaż Instytutu Badań Pollster
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę 35,77 proc. badanych oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla czwartkowego "Super Expressu"; 21,91 proc. ankietowanych zagłosowałoby natomiast na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Na pytanie o to, na którą partię oddałbyś głos, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę 35,77 proc. badanych odpowiedziało, że na PiS. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 21,91 ankietowanych. 17,34 proc. oddałoby swój głos na KO, a 10,08 na Lewicę. Z kolei na Konfederację zagłosowałoby 8,64 proc. badanych, a najmniej głosów zdobyłoby PSL - 5,14 proc.

Wyniki nieznacznie, by się zmieniły, gdyby ugrupowania tworzące Zjednoczoną Prawicę startowały oddzielnie. W takim wypadku PiS zdobyłby 33,89 proc. głosów, Polska 2050 Szymona Hołowni - 21,38 proc., KO - 16,86 proc., Lewica 9,66 proc., Konfederacja 8,89 proc., a PSL - 5,58 proc.

Najmniejsze poparcie uzyskałyby Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - 1,63 proc. oraz Porozumienie Jarosława Gowina - 0,95 proc.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster dla "SE" w dniu 20 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych Polaków.(PAP)

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (40)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
To zdjęcie prezydenta w pociągu to zapewne zapowiedź tych nowych połączeń PKP z programu kolej plus czy CPK. Ludzie dziś czekają na inwestycje, wyższą kwotę wolną, zdjęcie obostrzeń i szereg innych działań wzmacniających gospodarkę, obniżających bezrobocie i podwyższających wynagrodzenia. Jeśli te działanie będą miały miejsce i pokażą To zdjęcie prezydenta w pociągu to zapewne zapowiedź tych nowych połączeń PKP z programu kolej plus czy CPK. Ludzie dziś czekają na inwestycje, wyższą kwotę wolną, zdjęcie obostrzeń i szereg innych działań wzmacniających gospodarkę, obniżających bezrobocie i podwyższających wynagrodzenia. Jeśli te działanie będą miały miejsce i pokażą dobry stan ich realizacji to poparcie będzie naprawdę duże.
volksempfanger
Prezydent w pociągu tak jak portugalski pieczeniarz na rowerze.
stachsgh
PSL zawsze wejdzie, oni mają talent, a jak co to na wsi % i wsio
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
marok
Co za ludzie ,.co za niewdzieczność tego narodu.!........ Znowu chcą głosować na ten niedobry PIS, który rozdaje 500+ bałamucąc ludzi. A przecież jest taka wspaniała alternatywa , poseł Kropiwnicki z dziewięcioma mieszkaniami, z których w jednym znajdował się dom schadzek i więzień polityczny Sławomir Nowak, który w domu ma bardzo Co za ludzie ,.co za niewdzieczność tego narodu.!........ Znowu chcą głosować na ten niedobry PIS, który rozdaje 500+ bałamucąc ludzi. A przecież jest taka wspaniała alternatywa , poseł Kropiwnicki z dziewięcioma mieszkaniami, z których w jednym znajdował się dom schadzek i więzień polityczny Sławomir Nowak, który w domu ma bardzo kosztowne meble oszacowane na kilka milionów, oczywiście wraz z ukrytą w nich zawartością. A przecież jest jeszcze senator PO Zdrojewska, która obiecuje Polakom ciężką pracę i wyrzeczenia, Trzaskowski , który docenia ekologię regularnie chrzcząc Wisłę i Hołownia, który płacze nad konstytucją, by wkrótce stwierdzić, "komu przeszkadzał przepis łamiący konstytucję od ćwierć wieku". Co za niewdzieczność tego narodu.!
1as
Można się do pewnych rzeczy przyczepić, z innymi dyskutować, ale jak dla mnie, to przejęcie władzy przez tą żałosną opozycję skończy się mniej więcej tym, co w USA zwycięstwo Bidena.
Będziemy tęczowi i afroamerykańscy jak nigdy, ale za to coraz biedniejsi i słabsi jako kraj i społeczność.
harrytracz
Dlatego zawsze powtarzam: wywalić beton partyjny. Głównymi partiami rządzą pewne siły i pewne wpływy -a to co widzimy jest sceną i szopką. I nie ma znaczenia czy PIS czy PO. Dlatego wprowadzając do władzy ludzi "z ulicy" jest szansa na to, że zdążą wprowadzić pozytywne zmiany, zanim powrócą stare układy.
barysza51
Biden zainwestował 1,9 biliona $ w ratowanie gospodarki. I zainwestuje ponad 2 biliony $ w infrastrukturę.
and00
Jak wygra opozycja to będzie jak RPO, Bodnar
Polak się pobił z Murzynem, a ten zamiast wystąpić w interesie obywatela Polski, odwiedził w szpitalu obcokrajowca, i próbował szczuć media na obywatela Polski
To czego to rzecznik???

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki