REKLAMA
NOWE DANE Z USA

Powstał polski banknot 0 euro z warszawskimi zabytkami

2019-11-15 11:20
publikacja
2019-11-15 11:20

Polska doczekała się euro, choć może nie do końca tak, jak można by to sobie wyobrażać. Od 24 listopada będzie można zakupić pierwszy w kraju banknot o nominale 0 euro, który przedstawia Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski.

Powstał polski banknot 0 euro z warszawskimi zabytkami
Powstał polski banknot 0 euro z warszawskimi zabytkami
/  Warszawska Giełda Kolekcjonerska

0 Euro Souvenir będzie można kupić podczas IV Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej 24 listopada od godziny 10:00. Jak można zobaczyć na stronie wydarzenia, banknot będzie przedstawiał warszawskie zabytki: Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski.

Nakład "polskiego euro" ustalono na 5000 sztuk, a jego cena emisyjna wynosi 15 zł. Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany zakupem, będzie musiał doliczyć jeszcze kwotę biletu na Warszawską Giełdę Kolekcjonerską. Za normalny zapłaci 8 zł, natomiast za upoważniający do wejścia na wydarzenie przed oficjalnym otwarciem (8:00-9:30) 25 zł.

Co ważne, banknot nie będzie sprzedawany przed godziną 10:00. Organizator informuje także o braku możliwości rezerwacji, a jednak osoba może kupić maksymalnie dwie sztuki.

Pierwszy banknot o nominale 0 euro wyemitowano w 2015 roku we Francji, później zaczeły pojawiać się one w całej Europie. W lipcu tego roku Czesi, chcąc uczcić 80. urodziny swojego najbardziej znanego piosenkarza Karela Gotta, także go wypuścili.

Banknot Euro Souvenir jest wyprodukowany w 100% z bawełnianego papieru, na jakim są drukowane obiegowe banknoty euro, oraz zawiera liczne zabezpieczenia, jak np. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV i wiele innych.

DU

Źródło:
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (25)

dodaj komentarz
ja3
0 euro, tyle jest właśnie warta nasza złotówka po przeliczeniu. Kupując banknot wartości 0 za 15zł to i tak zbyt drogo, choć pewnie na alledrogo zaraz będą je sprzedawać za ponad 100.
getinmone
haha, polska wprowadzila euro! w koncu! Mam nadzieje, ze unia jest zadowolona
czerwony_wiewior
A ja myślałem, że na tym banknocie będzie Zbigniew Ziobro
karbinadel
Nazywanie tych spekulacyjnych wynalazków "banknotami" jest grubym nadużyciem. Każdy może sobie taką popierdółkę wydrukować i szukać jeleni.
nostsherlock
Tak działa obecny system finansowy, drukują papierki bez fizycznego pokrycia i tych jeleni znajdują :)
karbinadel odpowiada nostsherlock
Ale tych, o których piszesz, nie może drukować każdy, bo można za to dostać 25 lat :)
proptrading
W sumie fajny suwenir:)
Nie miałem jeszcze takie banknoty więc nawet się kolekcjonersko czysto rozejrzę ;)
dzięki za informację
nhl
Jako numizmatyk pamiętam "polskie monety euro" wybite parę lat temu w eleganckim blistrze przez jedną ze zagranicznych spółek dla polskich kolekcjonerów. Monety te faktycznie były piękne , przedstawiały polskie zabytki - rewers, a na awersie nominał i polski orzeł . Do dziś można kupić je na allegro za parędziesiąt złotych Jako numizmatyk pamiętam "polskie monety euro" wybite parę lat temu w eleganckim blistrze przez jedną ze zagranicznych spółek dla polskich kolekcjonerów. Monety te faktycznie były piękne , przedstawiały polskie zabytki - rewers, a na awersie nominał i polski orzeł . Do dziś można kupić je na allegro za parędziesiąt złotych . Jednak by pełniły rolę pieniądza musi być to banknot czy moneta wprowadzona przez NBP do obiegu !!!!! I tyle i aż tyle !!!! Tego typu "euro" co najwyżej spełnia rolę imitacyjną i z prawdziwym pieniądzem nic nie ma wspólnego . Po początkowym szale , nastąpi to samo co z tymi "monetkami euro" , za parę złotych można będzie je kupić na allegro .
prs
Prawdziwa wartosc wspolnotowej waluty..
silvio_gesell
W tym będą wypłacane emerytury.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki