Pomysły Pawlaka mogą kosztować budżet nawet 10,5 mld zł

OPISMinisterstwo Finansów wyliczyło, że korzystne dla podatników zmiany zaproponowane przez resort gospodarki kierowany przez Waldemara Pawlaka, kosztowałyby budżet państwa nawet 10,5 miliarda złotych rocznie. Propozycjom sprzeciwia się minister finansów Jacek Rostowski - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Minister finansów twierdzi, że pomysły Pawlaka są bardzo niebezpieczne dla stabilności finansów publicznych. "Puls Biznesu" wytyka Rostowskiemu, że sam nie proponuje zmian oczekiwanych przez przedsiębiorców. Projekty deregulacyjne trafią teraz do uzgodnień międzyresortowych.

Najważniejszą częścią pakietu Pawlaka są postulowane przez organizacje przedsiębiorców rozwiązania podatkowe, mające na celu skuteczną walkę z zatorami płatniczymi. MG zaproponowało między innymi upowszechnienie kasowej metody rozliczania VAT-u, czyli płacenia podatku dopiero po uzyskaniu płatności od kontrahenta. Dziś przedsiębiorcy narzekają, że muszą płacić VAT od sprzedaży towarów i usług, za które nie dostali zapłaty od klientów. Uderza to w płynność firm i potęguje zatory płatnicze.

Więcej w "Pulsie Biznesu"Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/kl/to/
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~VinCent

no tak a póki co to już 1 mld USD słownie jeden miliard USD kosztuje polskiego podatnika udział dzielnych wojsk polskich i dzielnych, więcej bardzo dzielnych i bardzo światłych żołnierzy, wyczulonych bardzo, bardzo na medialne opinie o sobie, w szczególności zawierające oceny moralne i etyczne ich wejścia do Afganistanu i prowadzonych tam działań

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~man

ja bym się nie ekscytował, typowy polityczny ruch za plecami mam ciepło to powiem coś co trochę ciepła ze mnie zdejmie i tak pomysł, który na 99,9% jest skazany na zaistnienie jedynie w mediach! mnie takie zabiegi już męczą. gówno robić dużo mówić i najlepiej pod publiczkę.

! Odpowiedz
0 0 ~jaszczurrozo

Rostowski zachowuje się jak typowy wredny księgowy. Nie rozumie, że to państwo jest dla obywatela a nie odwrotnie. 10,5 mld nie byłby dodatkowym kosztem, gdyby państwo zrezygnowało z 10,5 mld wydatków na jakieś głupoty np. państwowe agencyjki Kolesiów. Tu popieram Pawlaka. Naliczanie płacenie VAT od tego czego jeszcze nie ma to zbrodnia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Luki

No szkoda, że Rostowski jest przeciw. 10.5 mld boli, ale pytanie ile więcej podatku by mogli zapłacić przedsiębiorcy, gdyby np mogli płacić vat dopiero po otrzymaniu płatności i dzięki temu bardziej rozwinąć swoją firmę?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne