REKLAMA

Pomyłka Tesli. Miały być respiratory, są aparaty do bezdechu

2020-04-08 11:50
publikacja
2020-04-08 11:50

Ponad tysiąc urządzeń przeznaczonych do leczenia bezdechu sennego zamiast obiecanych respiratorów dostarczyła do amerykańskich szpitali Tesla – donosi „Financial Times”. W opinii ekspertów urządzenia nie pomogą chorym na COVID-19, a wręcz mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

/ fot. FORUM /

Urządzenia ułatwiające oddychanie dla amerykańskich szpitali cierpiących na brak sprzętu obiecał przed miesiącem Elon Musk, szef Tesli. Słowa dotrzymał, ale jak się okazuje, nie do końca. Tesla kupiła w Chinach 1255 aparatów pomagających w oddychaniu. Jak się jednak okazało, do szpitali w Los Angeles trafił nie respiratory, a urządzenia BiPAP, które stosuje się w leczeniu bezdechu sennego.

Choć urządzenia są nazywane przez lekarzy „nieinwazyjnymi” respiratorami, nie mogą być stosowane na oddziałach intensywnej terapii, ponieważ nie są w stanie zastąpić mięśni pacjenta podczas oddychania.

Urządzenia kupione przez Teslę mogłyby być przydatne jedynie w przypadku chorych łagodnie przechodzących COVID-19.

Niestety, w opinii Amerykańskiego Towarzystwa Anestezjologów aparaty regulujące oddech chorych na bezdech senny mogą być niebezpieczne i ułatwiać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

MKZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (20)

dodaj komentarz
janusz1960
To taka jakość Tesli. Samochody też dostarczają w podobny sposób...
1as
Wszystko przez Kidawę.
Do Tesli zapewne trafiło jakieś źle zinterpretowane lub zbyt dosłowne tłumaczenie słowa "inspiratory".
and00
Ciekawe czy te loty w kosmos, to będą na prawdę w kosmos, czy może do hotelu Cosmos w Moskwie?
marianpazdzioch
Friedman wyróżnił 4 sposoby wydawania pieniędzy:

Własne pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad w restauracji. Szczególną uwagę przewiązujemy do tego, aby smacznie zjeść, ale nie wydać nadmiernie dużo pieniędzy.
Własne pieniądze, na cudze potrzeby – np. kupno prezentu dla przyjaciela. Staramy aby
Friedman wyróżnił 4 sposoby wydawania pieniędzy:

Własne pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad w restauracji. Szczególną uwagę przewiązujemy do tego, aby smacznie zjeść, ale nie wydać nadmiernie dużo pieniędzy.
Własne pieniądze, na cudze potrzeby – np. kupno prezentu dla przyjaciela. Staramy aby zakupiona przez nas rzeczy była maksymalnie tania – kwestia jakości schodzi na drugi plan. Nie przywiązuje człowiek tak dużej uwagi do prezentów, niż do rzeczy które kupuje dla siebie.
Cudze pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad płacony z firmowej karty kredytowej. Priorytetem w wyborze dania jest jego smak, bądź prestiż. W ogóle nie zastanawiamy się nad jego ceną – im drożej, tym lepiej. Jesteśmy bardzo dokładni, aby dostać to, czego oczekujemy.
Cudze pieniądze, na cudze potrzeby – np. nauczyciel w państwowej szkole, lekarz zlecający drogie badania, urzędnik decydujący o wybudowaniu nowej drogi.

Źródło: https://tuudi.net/4-sposoby-wydawania-pieniedzy/
marianpazdzioch
Dlatego właśnie nie lubię komuchów (4. przypadek). Oczywiście nie tylko z tego powodu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
gringo7
Kit można wcisnąć tylko raz.Ten się śmieje,kto ......
and00
Chcieli po taniości, i wyszło jak wyszło

I on chce ludzi w kosmos wysyłać...
_boss_
Tak jak pisze co chińskie to badziewiate, tak jak te szmaciane maseczki z Chin, niby z jakimś nadrukiem że skuteczne na wirusa, a to oszustwo dla naiwnych. Tylko Krajowa produkcja według krajowych certyfikatów daje bezpieczeństwo. Taki np. Lentex swoje włókniny certyfikuje na standart FFP
db009
naucz sie czytac, problem wynika ze zlego zamowienia sprzetu, a nie jego wadliwosci. kup tesle, narzekaj ze nie mozesz latac. wina amerykanow.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki