REKLAMA

Tesla zamyka fabrykę

2020-03-20 12:00
publikacja
2020-03-20 12:00

Tesla czasowo zatrzymuje produkcję w amerykańskiej fabryce. Koronawirus dotyka światowych gigantów. Elon Musk ogłasza, że jest gotowy produkować respiratory.

fot. / / https://www.dw.com/

Tesla zamyka fabrykę we Freemont w związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych w ciągu doby (19 marca br.) przybyło ponad 4,5 tys. chorych na COVID-19, wynika ze statystyk sporządzanych na bieżąco przez worldmeters.info.

300 mln dolarów straty dla Tesli za każdy tydzień przestoju w pracy przewiduje analityk Credit Suisse na łamach "Pulsu Biznesu". 23 marca (poniedziałek) fabryka we Freemont zostanie zamknięta. Władze hrabstwa Alameda uznały, że firma może prowadzić minimalne działania.

Tesla może produkować respiratory?

Elon Musk napisał na Twitterze, że w razie potrzeby Tesla może rozpocząć produkcję respiratorów. Jeszcze kilka dni temu szef SpaceX przestrzegał przed popadaniem w nadmierną panikę. Przedsiębiorcy na całym świecie czasowo zamykają sklepy

Tesla nie jest jedną firmą, która planuje włączenie się w akcję pomocy służbom medycznym na całym świecie. Biznes ruszył do walki z koronawirusem, jednak nie tylko przedsiębiorcy wspierają, dzisiaj na Twitterze zrobiło się gorąco o Jakubie Błaszczykowskim, który przeznaczył 400 tys. zł na zakup niezbędnych materiałów oraz narzędzi, które powstrzymają rozprzestrzenianie się wirusa z Wuhan.

DF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
ryszard_ochodzki
Parafrazując słowa piosenkarza z Misia, do swoich oficerów prowadzących: Kochani, ja wam wszystko wyprodukuję!
piotr_malkontent
Absorber kasy małych akcjonariuszy, znane i popularne rozwiązanie w USA (np. typu "ładowanie urządzeń przez energię z WiFi"). U nas bardziej rozwijana wersja to "grants absorber", patrz: "niebieski laser", "grafen", "elektromobilność", i wiele, wiele, wiele innych (niektóre Absorber kasy małych akcjonariuszy, znane i popularne rozwiązanie w USA (np. typu "ładowanie urządzeń przez energię z WiFi"). U nas bardziej rozwijana wersja to "grants absorber", patrz: "niebieski laser", "grafen", "elektromobilność", i wiele, wiele, wiele innych (niektóre podawane w formie kroplówki). Więcej, dla zainteresowanych na stronach instytucji rozdających Państwa (chciałem powiedzieć państwowe...) pieniądze.
xxpp
Szkodliwy mitoman. Najpierw przez długie tygodnie wprowadzał w błąd ludzi pisząc o tym, że wirus nie jest groźny.
and00
Czyli co, zapłacić trzeba teraz, kupić akcje, a on już niedługo zatrudni zespół który rozpocznie projektowanie, zaraz potem zbuduje fabrykę, i już za kilka lat będą dostawy?
nonnn
ten gosc zostal przeciez wybrany CEO Dogecoina
max5000
Elon Musk to człowiek renesansu, żadnej pracy się nie boi. Poleci w kosmos i wyprodukuje respirator. :)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki