REKLAMA

Pomoc dla kredytobiorców. Kolejny bank będzie udzielał gwarancji wkładu własnego BGK

2022-06-02 10:27
publikacja
2022-06-02 10:27
Pomoc dla kredytobiorców. Kolejny bank będzie udzielał gwarancji wkładu własnego BGK
Pomoc dla kredytobiorców. Kolejny bank będzie udzielał gwarancji wkładu własnego BGK
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Do Banku Pekao S.A. dołączył PKO Bank Polski, który podpisał umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Oznacza to, że w ofercie PKO BP w określonym przez bank terminie pojawią się kredyty mieszkaniowe z gwarancją wkładu własnego.

Trwają zaawansowane rozmowy z innymi bankami, które są również zainteresowane produktem i podpisaniem umowy z BGK jeszcze w czerwcu. Oznacza to, że do programu sukcesywnie dołączać będą kolejne banki, o czym BGK będzie na bieżąco informował na swojej stronie internetowej. Z rozmów pomiędzy BGK a bankami kredytującymi wynika, że część z nich planuje wdrożenie produktu tak szybko, jak to możliwe.

W bankach, które już podpisały umowę o współpracy z BGK, pomimo trwających prac nad wdrożeniem produktu do ich sieci sprzedaży, klienci już teraz będą mieli możliwość zapoznania się z programem oraz przygotowania się do wnioskowania o kredyt z gwarancją wkładu własnego.

Gwarancje wkładu własnego udzielane przez BGK polegają na zabezpieczeniu części kredytu zaciąganego na cele mieszkaniowe odpowiadającej wartości niewniesionego wkładu własnego. Taki kredyt może być przeznaczony na zakup mieszkania, domu lub budowę domu. Maksymalna kwota gwarancji nie może przekroczyć 100 tys. zł i może wynosić nie mniej niż 10 proc., a nie więcej niż 20 proc. wydatków na cele mieszkaniowe, na które zaciągany jest kredyt.

Źródło informacji: BGK

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (22)

dodaj komentarz
bratpeat
Pomoc, tarcza, solidarność równa się spadamy wszyscy razem.
ej_czy_nie
Niekoniecznie. W dzisiejszych czasach czystą ekonomię bez żadnch interwencji rządowych zawsze masz jeszcze w niektórych na wpół upadłych krajach Środkowej Afryki
ej_czy_nie
Pisałem Wam tutaj że prędzej wprowadzą w PL kredyty hipoteczne typu NINJA niż pozwolą na krach na nieruchach to tutejszy Peron tylko trząsł sie ze śmiechu. To macie.
jpelerj
Zyberolisz, mimo iż juź zwracano ci uwagę, że klient musi mieć zdolność kredytową na całość kredytu (razem z tą gwarantowaną częścią), o co teraz trudno, a takie kredyty będą też dużo droższe, więc tym ze zdolnością kredytową się raczej nie będą opłacać. Coś niesprzedanego cię strasznie boli. To taka strategia wyparcia? Może jednak Zyberolisz, mimo iż juź zwracano ci uwagę, że klient musi mieć zdolność kredytową na całość kredytu (razem z tą gwarantowaną częścią), o co teraz trudno, a takie kredyty będą też dużo droższe, więc tym ze zdolnością kredytową się raczej nie będą opłacać. Coś niesprzedanego cię strasznie boli. To taka strategia wyparcia? Może jednak pomoc profesjonalisty?
ej_czy_nie odpowiada jpelerj
Tobie zawsze z wszytkim trudno pod górkę i za drogo
jakslo23
Zna Pan powiedzenie, że papier wszystko przyjmie? Bo ten program jest jego idealnym zobrazowaniem. Przy aktualnej rekomendacji KNF każdy, kto tym programem mógłby być zainteresowany nie ma zdolności kredytowej. To taka, rozumie Pan, rządowa gra pozorów tylko. Nie bez przyczyny to właśnie banki państwowe tak ochoczo ruszyły do implementacji Zna Pan powiedzenie, że papier wszystko przyjmie? Bo ten program jest jego idealnym zobrazowaniem. Przy aktualnej rekomendacji KNF każdy, kto tym programem mógłby być zainteresowany nie ma zdolności kredytowej. To taka, rozumie Pan, rządowa gra pozorów tylko. Nie bez przyczyny to właśnie banki państwowe tak ochoczo ruszyły do implementacji projektu. Nie twierdzę (ani nie lobbuję), że ceny nieruchomości spadną lub wzrosną, ale ten konkretny program przyczyni się do utrzymania cen w stopniu zerowym.
ej_czy_nie odpowiada jakslo23
Wiadomo to bez sensu dla nikogo nikt się nie zgłosi i nikt nie dostanie itp. itd. potem jak będą dziesiątki tysięcy pozytywnych wniosków znikniesz i będziesz udawał że cię nigdy tu nie było. Jak zwykle
trolley odpowiada ej_czy_nie
Bredzisz jak ktoś tu już wspomniał. Glapa dał, Glapa zabrał. Tyle w temacie. Cała reszta to tylko wasze mącenie wody, a nuż jakiś tępy ostatni leszcz się jeszcze złapie na te dyrdymały hehe.
ej_czy_nie odpowiada trolley
Ty się nie nabierzesz nigdy bo nigdy nic nie kupiłeś nie kupujesz i nie kupisz. Mędrzec.
bratpeat
istnieje jeszcze opcja że upadnie cały system, starczy, że system pokaże słabość i wtedy każda zapowiedź pomocy będzie miała odwrotny skutek, bo widzisz, kapitalista to nie kredyciarz

Powiązane: Pomoc dla kredytobiorców

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki