REKLAMA

Polska organizacja na rosyjskiej czarnej liście

2015-07-07 20:35
publikacja
2015-07-07 20:35
EastNews

Rosyjskim senatorom nie podobają się dwie polskie organizacje. Na tak zwanej patriotycznej stop - liście znalazło się 12 zagranicznych organizacji pozarządowych, których działalność Rada Federacji uznała za szkodliwą dla Rosji. Wątpliwości rosyjskich senatorów budzą między innymi: Instytut Społeczeństwa Otwartego finansowany przez miliardera Georga Sorosa, Narodowy Fundusz Demokracji i Międzynarodowy Instytut Republikański finansowane przez USA.

Na patriotycznej stop - liście znalazła się także warszawska organizacja - Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne, współfinansowana przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji. Lista trafi jeszcze pod głosowanie izby, a następnie zostanie przekazana rosyjskiej Prokuraturze Generalnej, Ministerstwu Sprawiedliwości i Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Tam eksperci sprawdzą czy wskazane przez deputowanych organizacje nie szkodzą interesom Rosji.

Senatorowie twierdzą, że niektóre zagraniczne stowarzyszenia i fundacje prowadzą antyrosyjską działalność ideologiczną. Przy tym w Rosji wielokrotnie sugerowano, że zachodni sponsorzy w ten sposób chcą przygotować kolejną kolorową rewolucję.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/ab

Źródło:IAR
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki